tvgry.pl Najnowsze Tematy Zwiastuny gier Zwiastuny filmów Współpraca
Standard
Brak Premium HD

Nowa gra na plus czy na minus? Testujemy New Game Plus do Wiedźmina 3: Dziki Gon

18 341 wyświetleń 18 sierpnia 2015

Wilki na 32 poziomie? Uuuuu...

New Game Plus zamyka serię darmowych DLC do Wiedźmina 3. Ten długo wyczekiwany dodatek pozwala rozegrać całą grę znacznie mocniejszym bohaterem i zmierzyć się z mocniejszymi potworami. Niestety, poza nowymi liczbami nowości tutaj jest mało a system rozwoju postaci nie nadaje się do "munchkinowania". Komentarz tvgry.pl!

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
18.08.2015 22:27
AIDIDPl
odpowiedz
AIDIDPl
133
PC-towiec

dzzzyt ---> Nie, nie będzie, to będzie dopiero w Edycji Rozszerzonej, która pojawi się pewnie rok po ostatnim dodatku i będzie zawierała wszystkie 16 DLC, wszystkie aktualizacje + nowe poprawki, oba dodatki + kilka nowych misji pobocznych i edytor RedKit 3.0...

spoiler start

marzenia

spoiler stop

18.08.2015 22:40
odpowiedz
Persecuted
103
Legend

Czyli Zbroja z Undvik (która w podstawce była na 41 lvl), teraz będzie na poziom... np. 75? Czy REDom chodzi o to, żeby ludzie nie mogli używać zaawansowanego sprzętu oO*?

Widać, że ten tryb został dodany na siłę. Prawdopodobnie wcześniej go nie planowali i dodali go na zasadzie "byle by było, bo fani chcieli". Jak słusznie zauważyliście, nie o to chodzi w trybie NG+...

=========

* Wiem, istnieje też wersja na poziom 16, ale sama zbroja została dodana do gry bardzo późno, gdy większość graczy miała poziomy 30+, albo grę już ukończyła (jak ja). To pozwala sądzić, że jednak ten wariant pancerza na poziom 41 jest tym właściwym. Tylko czy taki level w ogóle można osiągnąć w podstawce bez kodów?! Najwyższy poziom odradzającego się przeciwnika występującego w podstawowej grze, to zdaje się 31. Najwyższy poziom zadania to chyba 35... A może o czymś nie wiem?

19.08.2015 02:54
odpowiedz
zanonimizowany1078533
5
Legionista

Wiedźmin to nie Dark Souls, NG+ nie ma sensu. Tak czy inaczej gra znudziła mnie po pięciu godzinach, żałuję zakupu.

19.08.2015 08:13
not2pun
odpowiedz
not2pun
69
Senator

jeszcze nie odpalałem ng+ ale mnie zastanowiło 1,5mb dodatek, tak se pomyślałem, ze pewno tylko odblokowuje funkcje zawartą wcześniej, ale teraz widzę, że to zwykły kalkulator podbijający całokształt wyzwania i wsio.
Jednak z drugiej strony czego się spodziewać, to prosta funkcja przy której trochę za dużo szumu sie zrobiło.
Pytajników nie zaliczyłem za pierwszym razem, tym bardziej je oleje za drugim.
Teraz też wiem, że należy robić wątek główny jako pierwszy, ponieważ daje najwięcej ekspa, a poboczne to przy okazji.
Mnie w podstawce najbardziej irytowały przepadające punkty doświadczenia, gra była zrobiona tak, ze robiąc wszystko wbijało się szybciej poziom jak zadania uciekały i tak skończyłem na 34 poziomie, ponieważ za dużo pobocznych zrobiłem przed głównym.
NG+ mogli by pociągnąć tak ze skaluje zadania w górę, czyli nie zmienia koloru na zielony czy szary nie pamiętam (i daje 5 expa), ale po prostu podbija zadanie w górę do naszego poziomu.

19.08.2015 08:29
puci3104
odpowiedz
puci3104
132
Generał

Persecuted
Najwyższy poziom odradzającego się przeciwnika występującego w podstawowej grze, to zdaje się 31. Najwyższy poziom zadania to chyba 35... A może o czymś nie wiem?
Praktycznie tak. Jest jeden wyjątek a mianowicie Gryf z questem poszukiwania na 48 levelu, ale za dużo XP to on nie daje. Ja skończyłem z tego co pamiętam na 37 albo 38 levelu bodajże.

19.08.2015 09:22
odpowiedz
zanonimizowany1101535
23
Generał

Ale przeciez darmowe.
Ale przeciez to bogowie z CDPR.
Ale przeciez to Wiedzmin, TEN Wiedzmin, nasze dobro narodowe.

Jak to tak krytykowac? Chyba nie jestescie Prawdziwymi Polakami (tm) i nie macie w sercu dobra.

19.08.2015 09:53
odpowiedz
zanonimizowany1066120
28
Pretorianin

Jordan ma rację Cd red pokpiło sprawę i zrobiło to NG+ byle jak. Zaczynając NG+ chce móc grać tym ekwipunkiem na którego zdobycie straciłem dobrych kilka godzin (co najmniej) a nie kupować byle co sklepikarza. NG+ jest jak Deja Vu. Myślałem że znowu wrócę do wiedźmina 3 zdobedę nowy ekwipunek itd ale niestety odpuszczam sobie dalszą grę, po przejściu normalnej gry na 100% wiem że niczego nowego już nie odkryję, Pod koniec sierpnia wychodzi sporo ciekawych gier i wolę się na nich skupić.

19.08.2015 10:34
Gambrinus84
odpowiedz
Gambrinus84
112
GOL

tvgry.plRedakcja

"Poszłem" - serio? Haha, wierzcie mi, że tak nie mówię ;p

19.08.2015 11:35
not2pun
odpowiedz
not2pun
69
Senator

w Krakowie się mówi poszłem, tak samo jak mówią że nie wychodzą na dwór tylko na pole (to akurat takie z przewrotem bo to miasto królewskie)
Polska to więcej jak 1 miasto i 1 standard gramatyka gramatyką, a przyzwyczajenie przyzwyczajeniem

19.08.2015 11:48
odpowiedz
zanonimizowany794081
77
Generał

@ up - chyba u ciebie w domu mówi się "poszłem" a nie w Krakowie. Teorie gimbusów, którzy całe życie nie opuścili swojej wioski i opowiadają o "świecie" ....

19.08.2015 12:59
Alt3ir
odpowiedz
Alt3ir
86
PlayForFun

Ciekawe jest to jak duże różnice w postrzeganiu tego są. Ja na ten przykład nie wyobrażam sobie przechodzić tak dużej i rozbudowanej gry wcześniej niż po roku-dwóch przerwy. Jak bardzo by dana rzecz nie była dobra to zbyt częste powtarzanie wypacza w dużej mierze przyjemność, zwłaszcza jak ktoś ma na granie 2 godzinki dziennie ( + im coś zajmuje więcej czasu to przerwy powinny być dla mnie jeszcze dłuższe, co innego powtórzyć film na 1,5h po roku a co innego W3 trwające 150 godzin [ +/- 2 miesiące grania ] ).

Niemniej jednak za ten przykładowy rok sam wolałbym odpalić grę w NG+ ( save'y zawsze trzymam na oddzielnym penie przez lata do tak dużych gier - lepiej dmuchać na zimne ^^ ) ale z tego co widzę nie jest to nic na co warto by się jakoś strasznie starać. Ponowne zbieranie kart do gwinta także jest troszkę średniawe, aczkolwiek rozumiem tę decyzję. Generalnie żadna rewelacja - aczkolwiek nie ma dla mnie też zawodu bo nigdy ng+ nie rozumiałem szczególnie.

19.08.2015 13:49
odpowiedz
zanonimizowany56091
142
Generał

GimbusomNIE>>>> Forma poszłem może być używana przez kogoś, kto stylizuje swoje wypowiedzi na język potoczny (dodajmy: język ludzi, którzy są na bakier z gramatyką). Może też być stosowana przez kogoś, kto doskonale wie, że jest niepoprawna, ale nie chce się różnić językowo od ludzi, wśród których się znalazł (więźniów? żołnierzy?)aby nie zostać odrzuconym. Jeśli nie wchodzi w grę żadna z wymienionych możliwości, to poszłem jest najprawdopodobniej używane bez świadomości, że narusza normę języka ogólnego.

19.08.2015 14:48
odpowiedz
Imrahil8888
96
Generał

Mój świetny ekwipunek okazał się nic nie wart. Zabrali wszystkie schematy wiedźmińskie, ale co najgorsze, moje karty do gwinta. Tego przebaczyć się nie da. NG+ na razie jest do niczego.

19.08.2015 17:52
odpowiedz
SimonWitcher
8
Legionista

czekałem na ng+ z wypiekami na twarzy. Niestety kiedy odpaliłem(jakies pare minut po premierze) i zobaczylem ze zniknely wszystkie schematy to caly czar prysł. Miałem zamiar zmaksować tą grę przechodząc drugi raz, a w ten sposób znowu musiałbym robić to co w niej najnudniejsze, czyli chodzić i zbierać schematy ;/

19.08.2015 19:17
Vroo
odpowiedz
Vroo
114
Konsul

No jak gra jest ukończona i patch 1.08 ma być ostatni, skoro nadal nie mogę wykonać niektórych questów? Najgroźniejszy potwór na Skellige i Bastion np.?

19.08.2015 21:14
DlaCiebiePan265
odpowiedz
DlaCiebiePan265
28
Chorąży

@Vroo
Racja, gra nie jest jeszcze dokończona. Wymaga wielu poprawek.
Co do samego NG+, pograłem i jest całkiem spoko. Co boli to brak sensu we wbijaniu wyższych poziomów. Okej, lepszy ekwipunek. Jednak to, że założymy bardziej wytrzymałą na obrażenia kurtkę jest niewystarczające. Większość elementów ekwipunku już mi się opatrzyła przy pierwszym przechodzeniu gry. Ulepszanie umiejętności w moim przypadku nie ma najmniejszego znaczenia, bo nie zamierzam zmieniać buildu szermierza na maga czy alchemika, bo mnie to nigdy nie kręciło. Chciałbym wykorzystać pełen potencjał szermierza, nie pozbywając się poprzednich ulepszeń, bo niestety brakuje mi miejsca na ulepszenia silnego ataku, kuszy oraz części defensywy. Drzewko Zdolności nie powinno wymagać umieszczenia w slocie. Nijak nie można podpasować pod nie mutagenów, a one same w sobie nie dają na tyle bonusów, by były warte marnowania miejsca. Pozbawienie gracza wszystkich schematów, receptur oraz kart do Gwinta to po prostu grzech niewybaczalny. Wydawałem ciężko wynegocjowane pieniądze ze zleceń na karty i schematy, z których mnie ograbiono. Mimo, że pieniądze oraz składniki z normalnego trybu pozostają jest to pomysł głupi i nieuzasadniony. A jeżeli nie ulegnie to zmianie przy następnej łatce, to niech twórcy będą konsekwentni i zabierają wszystko przy ponownej grze, bo co jak co, ale waluta jak i składniki są najmniej znaczące. Składniki czy też pieniądze pozyskuje się po prostu grając, a za unikalnymi schematami trzeba się trochę nalatać.
Podsumowując, NG+ jest dobry, ale wymaga poprawek. Wyjątkowe wyposażenie dostępne tylko w trybie nowej gry +, dostosowanie drzewka umiejętności pod NG+, dla samej podstawki może pozostać, nowa gra plus potrzebuje rozszerzonej wersji. Schematy oraz karty powinny pozostać z bohaterem.

PS.
Tuż przed opublikowaniem odpowiedzi przypomniała mi się jeszcze kwestia książek i glosariusza. Wszystkie informacje o postaciach, potworach itd. oraz książki/listy niepowiązane z fabułą powinny również pozostać w inwentarzu. Jak to jest, że Geralt znowu ma częściową amnezję?

20.08.2015 03:14
odpowiedz
satyr3
17
Legionista

Chłopaki w waszym związku, kto robi za kobietę? Jordan czy Gambi? Taki przytyk do słowa "OBOJE", którego używa się gdy rozmawiają kobieta i mężczyzna. Gdy rozmawiają faceci to mówi się "OBAJ" !. Robicie ten błąd nagminnie w TVGRY.

20.08.2015 08:17
odpowiedz
Taumantis
42
Chorąży

"Przyszłem" serio?

20.08.2015 18:51
odpowiedz
DachuDachu
12
Legionista

Bez zmienionego drzewka rozwoju postaci raczej ten tryb się nie sprawdzi. Tryb dedykowany dla tych co grali wcześniej jedynie dla głównego wątku fabularnego

20.08.2015 19:21
odpowiedz
DUNIO1995
64
Pretorianin

Wszyscy wiwatowali? Chyba większość, bo ja byłem w mniejszości i byłem zdania że to DLC jest poziomu fryzur, alternatywnych stroi i zmiany wyglądu kart. Dla mnie tak NG+ nie posiada żadnego sensu. Trudniejsi przeciwnicy i podbite statystki w ekwipunku? Po co to? Nie wnosi to nic nowego przecież.

20.08.2015 21:21
DlaCiebiePan265
odpowiedz
DlaCiebiePan265
28
Chorąży

Zdecydowanie niewypał. NG+ ma potencjał, ale w obecnym stanie nie jest niczym ciekawym, bo poza pozostawieniem wyposażenia z poprzedniej rozgrywki, które i tak jest już na samym starcie słabe nie daje nic nowego od siebie. Wielki patch 1.08 przygotowujący grę pod NG+, tylko pytanie: jakie zmiany wprowadził względem nowej gry +? Z książkami może przesadziłem, ale wiedzę którą się z nich pozyskuje powinna przechodzić do kolejnej rozgrywki (to odnośnie wspomnianego wcześniej przeze mnie glosariusza), wyszarzenie po przeczytaniu też pozostawić, by nie sprawdzać po raz kolejny czegoś, co już się przeczytało.
Jeszcze do głowy przyszło mi rozwinięcie rynsztunku cechu żmiji. Same miecze, panowie? Naprawdę? Jeszcze niskopoziomowe. "Mało napracowania" jak mawiał klasyk.
NG+ jako darmowe DLC to za dużo. Taka opcja powinna pojawić się w edycji rozszerzonej, bądź po wszystkich fabularnych dodatkach, i przede wszystkich Nowa Gra Plus powinna oferować coś więcej niż wyższy level cap. Zresztą opisałem to dokładniej w poprzedniej wiadomości.
Bardziej zadowolony byłbym z właśnie kompletnego rynsztunku cechu żmiji, NAPRAWDĘ. Mam nadzieję, że ktoś z CDPR wpadnie tutaj przypadkiem bądź nie i wyciągnie coś z tego naszego narzekania, bo na oficjalnym forum niezadowolenia jakoś nie widać, a może też specjalnie nie szukałem.

20.08.2015 23:20
odpowiedz
szumi jawor
54
Centurion

Nie ma to jak Metal Gear Solid i przechodzenie gry 3 razy żeby zobaczyć Snake w smokingu. Stealth i Bandana, optyczny celownik do FAMASA, karmazynowy ninja. Pierdółki ale przechodziło się dla nich grę wiele wiele razy.

20.08.2015 23:28
odpowiedz
Dr_Wycior
9
Pretorianin

polaki cebulaki narzekają

22.08.2015 11:07
not2pun
odpowiedz
not2pun
69
Senator

ale ludzie jojczycie
to jest nowa gra +, a nie stara gra wyższy poziomo potworów plus
o co wam chodzi z tymi schematami?
przecież przechodząc drugi ras dobrze wiecie co potrzebujecie, mnie interesują tylko schematy wiedzmińskie, które są też misją, wiec bezsensu by było jakby zostały, karty - też misja
to jest proste, jak ktoś chce przejść drugi raz od 0 zaczyna od nowa
jak zacząć ze zdobytym doświadczeniem podpakować postać to od plusa i wsio.
Z tego co czytam to wy byście chcieli nową gre, ale co tylko zadania główne i poboczne, a znajdzki już zaliczone ze starego seva, niby wygodne,ale jaki to ma sens ? ja olałem znajdzki przy okazji je odwiedzałem, to przecież i tak tylko kasa i niewielkie doświadczenie nic więcej schematy czegoś mało potrzebnego.

Tak czytam, ze mieliście problem z najgroźniejszymi potworami skailige, tak myślę ze tez go miałem, wszedłem do jaskini doszedłem do szopy,a tam nie odpalił się ciąg dalszy, ale wyszedłem całkiem z jaskini wszedłem ponownie i jakieś potworki mnie zaatakowały po ich załatwieniu wiedźmin kontynuował poszukiwanie śladów, o to chodzi ?
z zadaniem Bastion też nie maiłem problemów, ale może to dlatego ze ja biegam jak oszołom i może nie zauważyłem ze było coś nie tak, zawsze jak coś tak jakby się blokuje to zaczynam latać w te i wewte jakbym coś zapominał i zaglądam wszędzie po czym rusza dalej.

23.08.2015 03:37
odpowiedz
jaalboja
36
Generał

czyli:

- ej zenek jestes programistą masz tu praktyki u nas w CDP, weź mi w tych plikach zmien poziom potworów, broni, zbroji, ilosc expa itd.
- razy ile szefie?
- no żeby była nowa gra jakby, to tak z 3 razy.
- ale przecież to nie będzie nowa gra tylko podbite statystyki.
- no przecież content wyjdzie w płatnych dodatkach.

Kolejny raz wstyd CDP RED. zamiast dodać nowe jakieś elementy to pozmieniali statystyki i nic wiecej.

Jaką wam robi różnicę przechodząc 2 raz to samo, że potworowi majacemu 3 razy wiecej życia niż wcześniej zadacie 3 razy więcej obrażeń niż wcześniej.

23.08.2015 03:43
odpowiedz
jaalboja
36
Generał

inna sprawa. to wspaniała gra.

wydana w maju.
Poprawki do września.

Teraz wydali New game plus.
Będą to poprawiać do grudnia.

W styczniu wydadzą 1 dodatek.
Będa go poprawiać.

Aż wydadzą drugi dodatek.
I będą go poprawiać.

Aż wydadzą wersje rozszerzoną.

I razem:

I BEDĄ JĄ POPRAWIAĆ.

I wtedy nastanie 2017 rok, i wydadzą tą swoją kolejną grę i co?

I będą ją poprawiać.

CDP- Ciągle dopracowujemy poprawki

23.08.2015 12:49
odpowiedz
wisien91
26
Chorąży

Z mojego uzbrojenia tylko zbroja skoczyła mi na 54 poziom, a w zamian dostałem jakąś gównianą. Co do rozwoju postaci to się nie zgodzę, że jest bez sensu. Dzięki wysokiemu lvlowi mogę zrobić kombinację umiejętności które są na końcu drzewek. W zwykłej grze miałem odblokowane tylko drzewko walki do końca co wymagało min 30pkt, a np na wyższe umiejętności z drzewka znaków już mi nie starczyło.

29.08.2015 20:19
Adrianun
odpowiedz
Adrianun
119
Senator

Dla mnie New Game + nie ma sensu. Albo jesteś zbyt potężny albo, jak w tym przypadku, poziomy wszystkiego idą do góry. Uważam, że lepiej po prostu rozpocząć grę od nowa i levelować od początku! ;)

03.09.2015 12:47
not2pun
odpowiedz
not2pun
69
Senator

coś jest nie tak z tym odpaliłem nową grę zacząłem z 35 poziomem dałem najtrudniejszy poziom,
miałem pancerz szkoły kota i mieczami wilka jak skończyłem
z biegu zaliczyłem zadanie licho w studni, dziwne na normalnym za pierwszym razem to się nabiegałem zanim udało mi się podbić level i pokonać te południce

18.09.2015 16:02
Maniac
odpowiedz
Maniac
49
Konsul

Przeszedłem grę na 2 poziomie trudności zanim pojawił się New Game Plus i zacząłem ją po raz drugi. Dotarłem do Novigradu zanim to DLC wyszło i przerwałem po dostaniu DLC. Także w tej chwili gram 3 razi fakt że jest to praktycznie niezmieniona gra poza podniesionymi poziomami dość mocno nuży. Fajny DLC ale źle pomyślany, nie dopracowany.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze

więcej

Popularne na tvgry.pl

Kiedy gra ma glicze zbyt kultowe, żeby je usuwać
12:05
19469269

Kiedy gra ma glicze zbyt kultowe, żeby je usuwać

2 074 wyświetlenia 23 listopada 2020

Jak gracz stulecia został oskarżony o cheaty
13:50
19238261

Jak gracz stulecia został oskarżony o cheaty

356 649 wyświetleń 16 listopada 2020

Polscy Wikingowie kontra Assassin's Creed Valhalla
29:42
18228264

Polscy Wikingowie kontra Assassin's Creed Valhalla

373 022 wyświetlenia 16 listopada 2020

Dlaczego w Polsce nie kupisz już PS5
10:34
18187752

Dlaczego w Polsce nie kupisz już PS5

188 wyświetleń 23 listopada 2020