tvgry.pl Najnowsze Tematy Zwiastuny gier Zwiastuny filmów Współpraca
Standard
Premium HD

Posiadając Abonament Premium wyłączysz reklamy i pomożesz nam tworzyć nowe filmy.

4 scenariusze Wiedźmina 4 - co dalej z serią?

2 810 wyświetleń 31 stycznia 2016

Analizujemy Wasze komentarze

Co dalej z marką Wiedźmin? Co czeka nas po drugim dodatku do Wiedźmina 3 - Krew i wino? Jak będzie wyglądać fabuła Wiedźmina 4? Jakie są możliwe drogi rozwoju serii? Czy CDP wróci do korzeni Geralta a może powinien poszukać własnej drogi? Analizujemy dyskusję, jaką rozpętaliśmy na facebooku.

Komentarze Czytelników (96)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
02.02.2016 13:24
odpowiedz
Nosnikmebli
6
Junior

Według mnie spoko pomysłem byłoby rozszerzanie całego wiedźmińskiego świata poprzez dodatki do 3 części i wplecenie w to jakiejś wielkiej historii która krok po kroku rozwiązywała by się w kolejnych dodatkach.

02.02.2016 15:23
odpowiedz
maciokoki
35
Konsul

nie da sie tego ogladac co chwile dogrywa sie video..... (100mb net)

02.02.2016 15:26
odpowiedz
Rabbitss
25
Generał

dokładnie powiedział jeżeli naprawdę będzie kolejna cześć i kolejna i tak dalej to zrobi się z tego totalny tasiemiec jak Moda na sukces :P nie no żart jak dla mnie mogli by tworzyć kolejne i kolejne epickie części

02.02.2016 15:40
odpowiedz
WolfMan12333
5
Junior

Ja myślę że część z gry związana tylko z przygodami Ciri jest świetnym pomysłem, natomiast jeśli mamy trzymać się Geralta i całkowicie zamknąć jego przygody by go już nie męczyć myślę że świetnym pomysłem byłby może jakiś duży dodatek o wspólnych przygodach Ciri i Geralta, kiedy to Geralt szkoli Ciri do końca i wracają do Yennefer. Gdzie będziemy się stykać ze wszystkimi bohaterami nie wiem chociażby na weselu Geralta i Yennefer.

02.02.2016 15:44
odpowiedz
kolti161
2
Junior

Zgadzam sie z teoria krótkich opowiadań. A nawet powiem ze miłe bylo by zagrać ponownie w cos co pokazuje początki uniwersum wiedzmina jak historię zakonu roży, cechów wiedzminskich lub nawet skad dane postaci sie znają lub nawet watki poboczne jak ten z Wodzmina dwojki gdzie mozna bylo przejść gre wybierajac strone co otwieralo nowe drzwi. Takie zabiegi mogly by pokazać graczom amerykańskim źródło tej historii co dalo by pole do popisu red'om.

02.02.2016 16:11
odpowiedz
zasmazka11
1
Junior

A co gdyby: Przenieść się do przyszłości kiedy Geralt jest już stary i już nie przyjmuje żadnych zleceń (albo dorobił się na jakimś dużym zleceniu i nie potrzebuje więcej pieniędzy) i następna część będzie o jego uczniu, który mógł się nim stać tak na prawdę na sto różnych sposobów, ale dostajemy gotową postać (tak jak w DA2), która staje się wiedźminem pod ręką Geralta. Moglibyśmy dalej żyć w tym uniwersum, które pozostawił Geralt i bohater miałby "zaplecze" oraz renomę, bo ludzie czuliby respekt patrząc na ucznia tak znakomitego Wiedźmina

post wyedytowany przez zasmazka11 2016-02-02 16:12:21
02.02.2016 16:43
odpowiedz
divX005
23
Legionista

Dla mnie jedyną opcją byłoby odzwierciedlenie sagi, ponieważ:
Granie jakimś randomowym wiedźminem głównie polegało by pewnie na wędrowaniu i zabijaniu potworów. To, że wplątałby się w jakąś aferę raz, że przypominałoby nam Geralta (a ja szczerze wolałbym już grać Geraltem niż jego podróbką), a dwa - wiele jest gier gdzie zwykły, szary uczeń nagle trafia przypadkiem w niewłaściwe miejsce i ostatecznie zostaje bohaterem lub ginie.
Skyrim był fajny bo można było totalnie odpuścić sobie wątek główny i robić czego dusza zapragnie, ale nie widzę tego jako Wiedźmina.
Klimat Wiedźmina tak jak słusznie zauważono w tym materiale w dużej mierze jest tworzony przez charakter Geralta, który ma nietypową osobowość i jak już wcześniej napisałem nie chce żadnej podróbki.
@Grave Twierdzisz, że ograniczyli swoje myślenie przy temacie tworzenia własnej postaci, jednak sam chyba nie wysłuchałeś dokładnie ich wypowiedzi. Te postacie muszą być w pewien sposób uniwersalne, czyli wygląd, swoją przeszłość, charakter a nawet początek gry mogą mieć różny od siebie (tak jak w DA:O chociażby), ale w pewnym momencie ich los musi się połączyć w jedną historię, ponieważ w przeciwnym razie, trzeba by zrobić osobne gry. W Wiedźminie 1-3 to my decydowaliśmy przez całą grę czy chcemy żeby Geralt był np. dobroduszny lub bezwzględny. Przy tworzeniu własnego wiedźmina musielibyśmy wybrać to na początku i trzymać się tego bo inaczej otrzymalibyśmy zwyczajnie podrobioną wersję Geralta z Rivii, zupełnie bez takiego klimatu jaki on tworzył.

02.02.2016 16:47
odpowiedz
ślepy112
6
Legionista

Nie wiem czy ktoś wspominał, ale może zamiast co dalej, powinniśmy spojrzeć w drugą stronę i zapytać a jak to się wszystko zaczęło? Cofnijmy akcję do początków szkolenia wiedźminów. Główny bohater byłby oczywiście pierwszym z wiedźminów. Otwiera nam to maaaasę możliwości, np. jako piersi z zabójców potworów poznajemy potwory polujące w ciemnościach z którymi mamy problemy, więc magowie wpadają na pomysł przekształcenia naszych oczu no i mamy w ten sposób historię kocich oczu u wiedźminów. Dodatkowo na przykład zobaczyli byśmy zupełnie nowe rodzaje potworów które do czasów Geralta zostały wytępione. Odwiedzilibyśmy dawne elfie pałacyki zanim zostały zniszczone. Może nasi koledzy od miecza i my sami bylibyśmy prekursorami szkół wiedźmińskich. Ponadto poza miastami byłoby o wiele bardziej niebezpiecznie, a potwory były by nam zupełnie obce dzięki czemu można by wzbogacić wiedźmina o detektywistyczne zagadki.

02.02.2016 19:46
odpowiedz
Tommy191221213
10
Legionista

To i ja dodam coś skromnego od siebie :) Myślę ze wiedźminowi nie grozi Historia z Assasyna :) Jeśli będzie dobrze robiony ciekawy to ma szanse sie wybić . Kolejna 4 Część ? Tylko Młode lata Geralta :) Czyli początki Wiedźmińskiej warowni, pierwsze Próby Traw mutację :) To było by coś. Pokazać zamek jaki był kiedyś tych wszystkich uczniów wraz ze szturmem na Warownie.

02.02.2016 20:03
odpowiedz
Einar666
4
Junior
Image

Tylko Gerald i masa dodatków krótkie historie z nowymi miejscami postaciami i potworami przecież mapa jest olbrzymia a nie tylko Noivigrad, Velen, Kear Morhen, Biały Sad, Zamek Królewski i Wyspy Skelige tyle mapy do obsadzenia nowymi miejscami...\m/...

02.02.2016 20:23
odpowiedz
zanonimizowany1152280
13
Pretorianin

No mogliby Wiedźmina rozbudować jeszcze trzema dodatkami. (Nie licząc tego który już kończą). Dodaliby to co wycieli. To na co zabrakło czasu.. Nie każdy dodatek musi zawierać jakąś dogłębnie rozwiniętą fabułę, czy nowe lokacje. Mogą nawet zrobić dodatek gdzie stworzą zwykłe questy poboczne, oraz pobawią się mechaniką. Np zrobią dodatek na zasadzie, że po przejściu głównego wątku podstawki, mamy grę, cały świat, wedle zakończenia.. czyli albo radowid, albo wielki cesarz.. I odpowiednio przystrojona nie jedna lokacja, a cały wiedźmin. Do tego dadzą topory, alkohol, wymieszają stary system pięści z w2 wraz z tym z w3.. Tak jak mówiłem.. Zwykłe zadania poboczne, jakieś polowania. Już w tym świecie jaki stworzyli. A do tego jeszcze np. Że jak przejdziemy główny wątek i np pierwszy dodatek, czy ileś dodatków.. To w całej krainie zmienia się pora roku, z takiego "lata.." na późną jesień, a potem w raz z postępami.. na zime. To by było coś.. Redzi wymiotli by konkurencję na dobre kilka lat. No a przecież podstawy już są, solidne podstawy. Bo wiesiu zebrał tak na prawdę wszystkie ważne nagrody w 2015. Także tak: Ja to widzę w ten sposób... 1 dodatek serca z kamienia, 2 dodatek krew i wino, 3 dodatek ten pod mechanikę, który omówiłem.. 4 to taki w stylu krew i wino, czyli podobna wielkość.. nowa lokacja.. itd. Natomiast ostatni piąty, bądź przed ostatni. Byłby np początkiem do czwartej części wiedźmina.. Mianowicie dodatek byłby z 2-3 razy większy od krew i wino, miałby nowości w mechanice, dużo zadań pobocznych. Ale przede wszystkim porządną główną fabułę i duże nowe lokacje, również te z poprzednich części. A jak chodzi o fabułę. Skupiała by się na kolejnej koniunkcji sfer, której przyczynę poznalibyśmy w owym dodatku, a skutki w czwartej części wiedźmina.

02.02.2016 21:05
odpowiedz
minemouse
4
Junior

Może Geralrt z czasów dzikiego gonu, jeszcze przed amnezją/śmiercią, fabułę można by skończyć zaraz przed jedynką.

03.02.2016 09:04
odpowiedz
burza82
53
Pretorianin

Wiedzmina nie bedzie, przynajmniej nie w ciagu najblizszych 7 lat. CD Projekt teraz skupia sie glownie na Cyberpunk i niech tak zostanie.

03.02.2016 09:26
😃
odpowiedz
Fatality1989
3
Junior

Osobiście proponowałbym historie powstania Kaer Morhen i początki Vesemira do czasu poznania Geralta. Star Warsy już pokazały, że można kręcić sagę na tzw. "opak", czyli prawie od końca ;) Drugi scenariusz najlepszy mim zdaniem to zwyczajnie osadzenie Geralta w wielkim świecie z różnymi lokacjami różniącymi się od siebie pod każdym względem i powrót do starych dobrych czasów :D Ubijanie potworów, poznawanie nowych twarzy oraz prowadzenie "soczystych" dialogów bo przecież za to pokochaliśmy Wiedźmina :)

03.02.2016 14:29
odpowiedz
Xarvix
47
Chorąży

Czy tylko dla mnie jest to oczywiste, że wypadało by grać synem Ciri? Akcja powiedzmy 20 lat po trójce, więc było by miejsce na retrospekcje. Dalej, gralibyśmy wtedy osławionym "Niszczycielem Światów", więc można spokojnie kręcić faubłą, nowa postać z dobrym rodowodem i historią. Dla mnie pewniak.

03.02.2016 18:30
odpowiedz
WlodziuHenryk
1
Junior

Równie dobrze CD Projekt RED mogłoby stworzyć po prostu prequel serii opowiadający przygody Geralta jeszcze przed pierwszą częścią Wiedźmina.
Znaczy się wszystkie te wydarzenie zawarte w książkach np. jak to Geralt został wiedźminem itd. aż do momentu rozpoczęcia pierwszej części Wiesława (to raczej niemożliwe ale pomarzyć można :D)

03.02.2016 21:01
odpowiedz
1 odpowiedź
Avasitis
3
Junior

A co sądzicie o historii Letho? Na przykład o jego zadaniu mordowania królów?

post wyedytowany przez Avasitis 2016-02-03 21:03:07
03.02.2016 23:31
odpowiedz
Zii
6
Junior

Nie wiem dlaczego uważacie, że nie można spokojnie kontynuować przygód Geralta, zakończenie w3 głownie skupiło się na Ciri i decyzjach, zawsze można tą kwestie przytoczyć w krótkim epilogu w zależności od wyboru gracza. Kolejna część przedstawiła by nam świat po wojnie i tyle, Geralt i tak wyruszy na szlak, potwory zawsze będą, a kampanie można stworzyć wykorzystując inne postacie z sagi czy opowiadań Pana Sabkowskiego.

04.02.2016 16:03
odpowiedz
mikute
35
Chorąży

Jak dla mnie kontynuowanie serii Wiedźmin po zakończeniu części trzeciej, to w pewnym stopniu stąpanie po cienkim lodzie. Koniec Dzikiego Gonu był raczej tak jak zostało to wspomniane w materiale "definitywny" niezależnie, którego z nich byśmy nie wybrali. Teraz stajemy przed wyborem - albo ciągniemy historię Geralta i jest obawa, że w końcu zrobi się z tego tasiemiec, albo tworzymy nową postać i wszyscy są niezadowoleni, że to nie jest Geralt. Jest to o tyle problem, że Geralt jest na tyle wyrazistą postacią, że trudno o jakiekolwiek jego zastępstwo. Mnie osobiście ze znajomymi marzyła się gra a'la Destiny, bądź The Division w klimatach Wiedźmina. Gracz sterowałby Wiedźminem z jednej ze szkół, które reprezentowałyby też różne klasy (jak np. tank, dps itp.) i wspólnie mogliby polować na potwory, wykonywać zlecenia etc. Jednak z czasem wydaje mi się to nietrafiony pomysł właśnie ze względu na brak fabuły no i Geralta. Podsumowując jak dla mnie, REDzi mogą wydać jeszcze parę dodatków do Wiedźmina i - choć piszę to z bólem - zostawić serię w spokoju. Wtedy może pozostawiliby niedosyt, ale pokazaliby również, że można grę zrobić z klasą i nie lecieć na pieniądze.

post wyedytowany przez mikute 2016-02-04 16:05:20
04.02.2016 22:31
odpowiedz
plicha_71
7
Junior

Blizna Eskela. Tę przygodę można byłoby ładnie pociągnąć. Lub po prostu zebrać wszystkich dotychczasowych wiedźminów i dać im po epizodzie. Dołączyć do tego Coena, Lamberta, Vesemira i Letho. Lub też powrót do pierwszej części gry: w jaki sposób reszta wiedźminów walczy z Salamandrą?

08.02.2016 09:08
krzycho19
odpowiedz
krzycho19
58
Pretorianin

myślę że najlepszym rozwiązaniem było by poprowadzenie historii dalej, np. pokazać co dokładnie działo się gdy Ciri weszła do wieży, jak stoczyła walkę z białym zimnem, pokazać że Ciri przeżyła w złym zakończeniu i uratowała załamanego Geralta, po krótkim pobycie z Geraltem następnie Cyri zdecyduje się zostać cesarzową, jednak stwierdzi że to nie dla niej i popełniła błąd, ucieka od ojca Emhyra, wraca do Geralta, następnie razem przyjmowali by różne zadania wiedźmińskie, raz byśmy wkonywali je Geraltem a raz CIri, Radowid i Emhyr obaj giną. Ciri traci op po ciężkiej walce z białym zimnem - coś się wydaży, że jej moc bardzo osłabnie, którą to moc musimy odbudować od nowa

post wyedytowany przez krzycho19 2016-02-08 09:24:50
08.02.2016 16:51
odpowiedz
spriggan
8
Legionista

Mapa w Wiedźminie 3 jest ogromna, nie widzę przeciwwskazań aby zapełnić ją dodatkami.
Mi się marzy podróż do Koviru i przechadzka po wąskich uliczkach tonącego w bogactwie Pont Vanis lub Lan Exeter.
O lidze z Hengfors też nic nie wiadomo.
Aby nie rozwlekać chciałbym odwiedzić większość (a najchętniej) wszystkie państwa. A jeśli się nie da, to Kovir, Cintre, Rivie i Lyrie, Mahakam (oraz poznać tę słynące z urody krasnoludzkie kobiety, bo nawet w W2 ich nie pokazali), Nilfgaard i Zerrikanie (tu Redzi mogliby się popisać bo wiadomo z książek że kraj byłby podobny do afryki (pustynie, stepy, zebry, potwory ukryte w piachu.
I na koniec proszę o większy wachlarz bestiariusza.
Pozdrawiam wszystkich adeptów wiedźmińskiego wachu

09.02.2016 10:40
Adrianun
😉
odpowiedz
Adrianun
115
Senator

Kontynuacja historii Geralta oraz gra inną postacią dla mnie odpadają. Najprzychylniej patrzę na pierwszą opcję, ale tak jak powiedzieliście - to jest mało prawdopodobne. Dodatki na wzór Serc z Kamienia są ciekawą opcją, jednak gdyby to miała być pełnoprawna, "duża" gra, to ja bym widział fabułę osadzoną w momencie, w którym Geralt wyrusza po raz pierwszy na szlak, po wyszkoleniu w Kaer Morhen.

11.02.2016 19:24
odpowiedz
starytwojejstarej
4
Junior

CD Projekt zapracował sobie już na tyle, że mógłby zaryzykować i spróbować "sprzedać" na światowe rynki inne serie ze świetnymi bohaterami... mam na myśli przede wszystkim "Trylogię Husycką"(koniecznie z aktorami ze słuchowiska audioteki!)
Szarlej, Rejnewan albo Samson i mamy 3 klasy postaci do wyboru (???)

Równie dobrze widzę digitalizację świata "Ostatniej Rzeczpospolitej", ale tu potrzeba jeszcze więcej odwagi.

Można wykorzystać istniejący silnik, są gotowe scenariusze, dobra światowa prasa... sukces na wyciągnięcie ręki, a za jakiś czas gdy gracze się stęsknią, będzie można wrócić do losów Geralta.

13.04.2016 17:06
kohifael
odpowiedz
kohifael
1
Junior

Tak lekko się zastanawiam nad tym by mogli zrobić dodatek o przyjacielu Jaskier, co o nim sądzicie??

13.04.2016 18:01
😊
odpowiedz
1 odpowiedź
borubarek
26
Chorąży

Wydaje mi sie, że syn Geralta to dobra opcja.. ;p

13.04.2016 19:11
odpowiedz
1 odpowiedź
Raykkaiz
26
Chorąży

Kiedyś przyglądałem się mapie świata Wiedźmina - i jak każdy kto czytał książki próbowałem wyobrazić sobie jak wyglądają poszczególne lokacje. W trakcie coraz bardziej sobie uwiadamiałem jak duża część tej krainy jest niewykorzystana. Kolejnymi myślami były jak CDPR by potrafili przedstawić poszczególne rejony i jakby można było to wpleć w to co już udało im się wykreować. W mojej głowie zaistniał pomysł - zresztą dość kontrowersyjny. Kto powiedział, że świat Wiedźmina musi się kręcić tylko i wyłącznie wokół wiedźminów? Mój pomysł na kontynuację serii to wcielenie się w jednego z Redańskich szpiegów. Pod dowództwem szefa Wywiadu Redańskiego wybralibyśmy się do Dalekiego Koviru lub pomyszkowali po Nilfgaardzie. Zawsze bylibyśmy blisko akcji - bo po co Redański szpieg miałby się uganiać za wieśniakami po polach? Nie chcę też totalnego usunięcia wiedźminów z ich uniwersum. Historia naszego agenta mogłaby się jakoś przeplatać z przygodami łowców potworów.

14.04.2016 11:06
misza2601
odpowiedz
misza2601
14
Legionista

Bardzo chętnie zobaczyłbym w roli głównej bohaterki Ciri. Z drugiej jednak strony trudno mi uciec od myśli, że bohaterem w Wiedźminie może być postać inna niż Geralt.

14.04.2016 16:15
😜
odpowiedz
Dewastacjusz
7
Legionista

A ja poproszę RPG bez magii i lvlowania

14.04.2016 21:07
odpowiedz
bobokop
2
Junior

Dla mnie opcja z Vesemirem jest jak najbardziej sensowna i całkiem ciekawa.

Po pierwsze - jest to bardzo charyzmatyczna i charakterystyczna postać. Można nawet powiedzieć, że to starsza, wersja Geralta.

Po drugie - to najstarszy żyjący wiedźmin, który sam miał w przeszłości masę przygód, o których często opowiadał uczniom (choć szczegółów, o czym opowiadał nie ma zbyt wiele).

I teraz po trzecie - jego przeszłość daje gigantyczne możliwości kreacji wydarzeń.
Podróże np do Zerrikanii, w głąb Nilfgardu czy innych terenów, po których Geralt jak i większość mieszkańców północy nigdy nie podrużowali.
Walka o kształtowanie królestw (wcześniej mogły wyglądać inaczej), czy udział w utworzeniu kapituły czarodziejów. Walka z Vranami - naprawdę można rzucać pomysłami na lewo i prawo.

Ta postać ma gigantyczny potencjał i można z niej wycisnąć znacznie więcej niż z Geralta, który jest ograniczony pewnymi ramami książkowymi.
Vesemirem na dobrą sprawę musi tylko przeżyć do czasów Geralta, reszta to już kwestia fantazji scenarzysty:P

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
więcej

Popularne na tvgry.pl

Najdziwniejsze pytania, jakie gracze wpisują w Google
14:20
27710290

Najdziwniejsze pytania, jakie gracze wpisują w Google

12 069 wyświetleń 11 sierpnia 2019

Gra, w którą całe życie grasz źle
10:08
26898466

Gra, w którą całe życie grasz źle

5 901 wyświetleń 15 sierpnia 2019

Dlaczego ludzie naprawdę nie znoszą wiedźminów
12:17
22578755

Dlaczego ludzie naprawdę nie znoszą wiedźminów

2 879 wyświetleń 11 sierpnia 2019

6 gier, w które nikt nie chce grać nawet za darmo
16:44
20932323

6 gier, w które nikt nie chce grać nawet za darmo

461 455 wyświetleń 6 sierpnia 2019