tvgry.pl Najnowsze Tematy Zwiastuny gier Zwiastuny filmów Współpraca
Standard
Premium HD

Posiadając Abonament Premium wyłączysz reklamy i pomożesz nam tworzyć nowe filmy.

Jesus Christ RPG Trilogy - gra

4 275 wyświetleń 30 sierpnia 2016

Egzorcyzmujemy demony.

Gry, które bezpośrednio odnoszą się do chrześcijaństwa są zazwyczaj strasznie kiepskie. Nie inaczej jest z Jesus Christ RPG Trilogy. Jednak ta niewielka, darmowa gra ma w sobie nieco uroku. Sprawdźmy dlaczego.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
30.08.2016 18:56
👍
Gollumiczek
35
Chorąży

Wylewelować Chrystusa - świetne :)

30.08.2016 19:05
topyrz
😍
odpowiedz
12 odpowiedzi
topyrz
77
O_O

Tragedia ta gra. Też nie jestem osobą religijną, ale to już jest przegięcie. Pewnych tematów nie powinno się ruszać w takiej konwencji z takim przaśnym humorem.
Ktoś się może zapytać - jak to, a South Park? SP jedzie po wszystkim, po bandzie i dzieci oraz młodsza młodzież nie powinna mieć z nim kontaktu. Inny kaliber, inny wydźwięk.
Może przesadzam, może dopiero teraz zacząłem zwracać uwagę na sprawy religii z innej perspektywy, a może przeraża mnie fakt, iż bez chrześcijaństwa moralność upadnie na kolana, gdyż nie będzie już żadnych granic, żadnych przykazań lub autorytetów, które poprowadzą społeczność ku chociażby przyzwoitości.
Przez paręnaście wieków chrześcijaństwo łączyło europejczyków. Przecież ta religia sama w sobie nie jest zła, to ludzie niegodziwi ją wypaczają, niczym sprzedajni politycy w rządzie.
Jesteś ochrzczony, bierzmowany, sakramenty etc. A później sobie żarty stroisz z samego siebie i ludzi tobie bliskich. Tak ogólnie piszę, niepersonalnie. Religia to część tożsamości narodowej.
Gdzie jest granica?

post wyedytowany przez topyrz 2016-08-30 19:10:04
30.08.2016 22:04
Powder
odpowiedz
1 odpowiedź
Powder
50
Pretorianin

Kolejny God of War mógłby być w mitologii chrześcijańskiej, chociaż byłby trochę nudny bo jest tylko jeden Bóg do ubicia.

30.08.2016 22:12
😉
odpowiedz
F^lc0n
32
Chorąży

Arasz to ty "katolem" nie jesteś? Zawiodłem się na Tobie ;)

31.08.2016 00:59
odpowiedz
1 odpowiedź
zanonimizowany642178
7
Legionista

...

post wyedytowany przez zanonimizowany642178 2019-01-20 18:23:11
31.08.2016 08:00
Jane_od_Batmana
👍
2
odpowiedz
5 odpowiedzi
Jane_od_Batmana
59
Generał

Wszystko fajnie, śmiesznie, wolność słowa i hura, ale spróbuj zrobić parodię inną niż o chrześcijaństwie, a będziesz rasistą, ksenofobem, yadi yadi yada itp itd.

31.08.2016 09:26
1
odpowiedz
zanonimizowany840667
28
Generał

Ja bym zrobił coś na kształt "Sven Bomwollen" tylko z Mahomentem pieprzącym kozy.

31.08.2016 10:31
😐
3
odpowiedz
4 odpowiedzi
Arookun
83
Pretorianin

Z szacunku do tego, w co wierzę, nie mam zamiaru oglądać tego materiału, ale chętnie za to poczytałem komentarze..

Szczerze powiedziawszy nie myślałem, że dożyję czasów, w których to osoba deklarująca się jako "nie religijna" będzie bronić wiary chrześcijańskiej, bo ci "wierzący" siedzą cicho ze strachu bądź obojętności - brawo topyrz!

Brawa również dla Medico della Peste i Jane_od_Batmana za zwrócenie uwagi na ważną kwestię - mianowicie jakoś innych religii nikt się nie ima, jeśli chodzi o otwarte wyśmiewanie, a w szczególności nie Islamu... zastanawiające prawda? Z Chrześcijan można się nabijać, bo nic nam nie zrobi religia, która nakazuje by kochać nawet swoich nieprzyjaciół (swoją drogą niech ktoś mi pokarze drugą taką religię w całej historii świata), ale Islamu wyśmiać jakoś nie śmie nikt, bo wszyscy się boją. Dlatego nie przejmuję się takimi ludźmi, którzy obrażają czyjąś wiarę, bo to zwykli tchórze emocjonalnie zatrzymani na poziomie dziesięciolatka, nie mający szacunku dla nikogo i niczego. Kierują się oni zasadą "słabego mogę popychać i się z niego nabijać, bo nic mi nie zrobi, ale silnego się boję, więc będę go unikał".

Jest mi niezmiernie żal tego, że nawet na moim ulubionym serwisie o grach jestem zmuszony podejmować takie tematy i bronić tego, w co wierzę, bo szanowna redakcja nie szanuje wartości innych ludzi. Nie oglądałem materiału, ale sama jego publikacja już świadczy o braku szacunku dla dużej części użytkowników tego serwisu. Jak dla mnie jest to karygodne i ktoś powinien ponieść za to odpowiednie konsekwencje, bo ja od serwisu o grach wymagam jedynie tego by był rzetelny i mnie nie obrażał, ale jak niestety widać - to za dużo....

Pozdrawiam

31.08.2016 10:46
odpowiedz
7 odpowiedzi
zanonimizowany1074990
29
Generał

Ano, bardzo przykro patrzeć na ośmieszanie Zbawiciela i Ewangelii, bo tym ta gra jest dla katolika, który rozumie swoją wiarę. Z pewnych spraw nie należy robić kpin, bo są zbyt ważne i poważne. Lepiej dla twórców tego czegoś, by mieli choć dobre intencje, ale efekt i tak jest, jaki jest. Ta gra nie powinna była powstać. Ten materiał o grze nie powinien był powstać. Przykro oglądać, przykro czytać co po niektóre komentarze (choć w nich akurat nic zaskakującego, wiele takich głupot po internetach). Tym bardziej przykro, bo portal dobry i szkoda go zeszmacać czymś takim.

Dla wierzącego Bóg, Jezus Chrystus jest najważniejszą osobą w życiu. Ważniejszą nawet od rodziców. Pozwolilibyście sobie na prezentowanie czyichś kpin z rodziców użytkowników forum - bo dla Was to obcy ludzie? Pozwolilibyście, żeby ktoś sobie kpił z waszej matki, bo to nie jego matka?

Szkoda, że trzeba na tym forum uderzać w taki ton zamiast spokojnie, we wzajemnym szacunku rozmawiać o grach i rozrywce.

post wyedytowany przez zanonimizowany1074990 2016-08-31 11:03:34
31.08.2016 11:47
odpowiedz
2 odpowiedzi
zanonimizowany642178
7
Legionista

...

post wyedytowany przez zanonimizowany642178 2019-01-20 18:23:54
31.08.2016 11:54
Cobrasss
😉
4
odpowiedz
Cobrasss
154
Senator

Przed wyruszeniem trzeba zebrać druż...aposotłów

31.08.2016 12:21
odpowiedz
6 odpowiedzi
thewhitestar
18
Centurion

Współczuję katolikom że ich Bóg nie ma za grosz poczucia humoru...

31.08.2016 15:14
Sajmon154
odpowiedz
Sajmon154
49
SSR

Dobry temat, od razu człowiek wie że wchodząc w komentarze będzie odpowiednio dużo rozrywki :)
Dawno się tak nie uśmiałem, tyyyle satyrycznych komentarzy czołowych obrońców wiary, w tym jeden wyróżniający się, który wypisał długi tekst (prawie na temat) nawet nie oglądając materiału.

31.08.2016 15:22
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
Grave
64
Pretorianin

Pamiętajmy, że w rzeczywistości mamy głównie do czynienia z propagandami religijnymi i politycznymi, które po prostu próbują zaprzeczać nieprzyjaznym faktom... Tutaj nie chodzi o to, że wszystkie religie są problemem, tylko o to, że ślepota, niebezpieczny fanatyzm i radykalizm najczęściej z religiami i poglądami politycznymi się wiążą.
Ateizm to tylko brak wiary w bogów i to nic więcej nie mówi - jest wiele religii ateistycznych, ateista może wierzyć w najgorsze głupoty co się też często zdarza... Nie każdy ateista to logiczny sceptyk (piszę "logiczny" bo są też wariaci którzy myślą, że sceptycyzm polega na wątpieniu w to, że ziemia jest okrągła itp.). Bywa tak, że ludzie zostają ateistami w wyniku logicznego sceptycyzmu, ale nie zawsze tak jest...
Do problemów religijnych włączane są również ideologie o charakterze fanatycznym, które często zaczynają przybierać religijną formę (takie, które charakteryzują się ślepym podążaniem i ufnością, brakiem dystansu, brakiem sceptycyzmu, negowaniem logicznej krytyki lub/i nienawiścią wobec każdej krytyki). Stalinizm, to co dzieje się w Kori Północnej to przykłady ideologii i polityki o specyficznym charakterze religijnym... Wiem, że niektórym nie będzie pasować użycie tu frazy "charakter religijny" ale ciężko znaleźć lepsze określenie kiedy mamy do czynienia z obrzędami w stylu codziennego klękania przed obrazkiem lub figurą dyktatora.
Niektórzy mówią, że katolicyzm jest OK, ale zastanówmy się dlaczego stał się OK. To właśnie przez dystans i samokrytykę ta wiara wyszła z mrocznych czasów. Zamykanie się w takich kwestiach na humor, trochę otwartości, dystansu i krytykę są prostą drogą do radykalizmu i zacofania.
Pamiętajmy że wiara to nie jest obiektywna prawda i nie można tego traktować tak jak niezaprzeczalne fakty historyczne. Wiara to rzecz indywidualna i subiektywna do granic możliwości - właśnie dlatego mamy tak wiele religii, odłamów religijnych i sekt... Z tego właśnie względu nie można tu mówić o jakiejkolwiek ochronie wiary czy możliwości przegięcia bo ktoś zrobił grę, podarł biblię, lub coś powiedział... Przegięciem w takim wypadku będzie tylko wejście NIE na swój i NIE na ogólnie publiczny teren jak kościół i zrobienie tam burdy.
Nie można na to patrzeć inaczej, bo na takim podłożu można by zakazać wszystkiego - wiara przyjmuje wiele form, a ludzie potrafią się mocno obrażać o wszystko... Idąc taką obrażalską drogą dajemy głos wszystkim - również SJW feministkom, które by chciały zakazywać wiele rzeczy i karać za wiele rzeczy na bazie swoich subiektywnych (często opartych na paranoi i psychozie) odczuć.
Religia, czy wiara nie muszą oznaczać nic złego, ale lubią przybierać mroczne formy i nie powinniśmy tego ukrywać. Traktowanie czegoś tak subiektywnego jak wiara religijna inaczej niż coś indywidualnego/osobistego jest bardzo niebezpieczne. Nie ma nic nadzwyczajnego czy strasznego w wierze o ile przyjmuje odpowiednią formę. To nie jest też tak, że wiara w jakiejkolwiek formie jest zawsze nielogiczna. Często łatwo się ośmieszyć broniąc wiarę z punktu widzenia logicznego dążenia do prawdy, ale jeśli wiara jest OK to raczej nie będzie problemu z bronieniem jej z punktu widzenia praktyczności i wewnętrznej potrzeby. Nie zapominajmy że fundamentem stosowania logiki jest nie tylko zbliżanie się do prawdy, ale również praktyczność i skuteczność działania

post wyedytowany przez Grave 2016-08-31 15:27:30
31.08.2016 17:04
odpowiedz
7 odpowiedzi
koko123pl
34
Pretorianin

Jeszcze jeden taki klip, artykuł, czy coś innego i więcej już nie zajrzę na coś takie jak gry-online.pl Chłamu trzeba unikać. Jak chcą tracić ludzi odwiedzających tę stronę głupotą to ich wybór. Mnie komentarze 12 laktów nie interesują i ich "współczesne ideały".

31.08.2016 17:09
2
odpowiedz
3 odpowiedzi
napoleon2000
4
Legionista

Zainstalowałem tą grę tylko dlatego, że jest darmowa. Poza prowokacyjnym tematem, nie ma nic ciekawego. Gra sprawia wrażenie robionej na kolanie. Nie stwierdziłem, żeby była obrazoburcza, ale krótko grałem. Myślę, że gdyby była bardziej kontrowersyjna ti nie znalazła by się na Steam, bo na Steamie chyba dbają o treści i ich ogólny poziom, chociaż o poziom gier już nie bardzo. ;)
Nie widzę przeszkód by gry poruszały taką podniosłą tematykę, ale powinno się raczej to robić na poziomie. A tak to śmieciowa gra, robiona chyba w jakimś programie dla amatorów.Teraz widać grę może zrobić każdy i władować ją na popularny serwis. Rozważny i dojrzały człowiek by się zastanowił, czy warto poruszać takie wzniosłe i ważne dla wielu ludzi tematy w postaci gry na poziomie chłamu. Jest to po prostu niedojrzałe.

post wyedytowany przez napoleon2000 2016-08-31 17:17:51
31.08.2016 17:46
2
odpowiedz
xittam
123
Generał

Najlepszą religijną grą jest "operacja glemp".

31.08.2016 20:14
Dziadunio Burszuras
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Dziadunio Burszuras
18
Zapchajdziura

Ktoś tu napisał że gra i materiał nie na miejscu bo religia to kwestia osobista i zbyt poważna... Marzę o tym by dożyć czasów gdy naprawdę będzie to kwestia tylko osobista, bo w obecnych czasach nie jest. Włażą wszędzie gdzie się da ze swoimi przekonaniami a potem zdziwieni że ktoś o tym mówi... Zbyt poważny temat? Pamiętajcie że tylko wy tak to widzicie, dla niewierzącego może to być tak samo poważny temat jak Superman czy Kaczor Donald. Wmawiając im że jest inaczej nie akceptujecie ich postrzegania tego tematu, więc kto tu nie szanuje czyichś odczuć?

post wyedytowany przez Dziadunio Burszuras 2016-08-31 20:15:54
31.08.2016 21:00
2
odpowiedz
zanonimizowany579358
105
Senator

A co wy tak ciągle o tym chrześcijaństwie? To chyba już trzeci materiał. Czekam na jakieś muzułmańskie gry w stylu "Mahomet RPG", "ISIS Simulator", "Islam - podbój Europy" - dodatek do Civki 5 albo chociaż "Goat Simulator".

post wyedytowany przez zanonimizowany579358 2016-08-31 21:05:52
31.08.2016 21:37
drenz
3
odpowiedz
drenz
74
Le réveil du lion
Wideo

W końcu materiał od redaktora, co pojechał po IS Defense, do tego ma brodę, a jego ulubiony tytuł to Goat Simulator ;) Przypadek? :)

A tak na serio, to wiadomo, że celem jest odpowiednia ilość wyświetleń, kliknięć, wywiązanie kłótni, (bowiem na pewno nie dyskusji, choć kilka osób tutaj naprawdę świetnie napisało, ale naczelny oszołom tego forum jest również obecny) przez co będzie jeszcze więcej wejść, kaska się będzie zgadzała itd. Bowiem skoro gra jest słaba, niby nie obraża Chrześcijan, do tego można się pośmiać, to czym się różni od podobnych koszmarków robionych RPG Makerem i czy warta jest montowania video? Jak dla mnie nie. Możliwe, ze reakcja byłaby inna, gdyby zamiast jednej gry była mowa w materiale o jakimś koszmarku z innym wyznaniem w tle. Wtedy może nie byłoby takiej krytyki. Czekam na materiały o grach Muslim Massacre, czy "Playing History 2: Slave Trade" okrzyknięte jako Slave Tetris -> https://www.youtube.com/watch?v=q2EVg5QLCEU

post wyedytowany przez drenz 2016-08-31 21:38:31
01.09.2016 09:27
😁
1
odpowiedz
Dam93
11
Legionista

Ja uważam, że nie ma boga a co za tym idzie nie ma o co się spinać.

Ostatnio zaczytuje się w cykl inkwizytorski i fajnie byłoby zagrać w grę na podstawie niewydanej jeszcze książki "Rzeźnik z Nazaretu".

04.09.2016 11:42
Bulo82
😡
odpowiedz
Bulo82
28
Centurion

czemu dźwięk zawsze jest na maxa niezależnie od tego co ostatnio się ustawiło?!
czy jesteście aż tak beznadziejni, że nie możecie prostej rzeczy dopracować?

04.09.2016 18:37
Santiako
odpowiedz
1 odpowiedź
Santiako
27
damianDgamer

Myslalem zeby cos napisac o grze ale i tak w nią nie zagram a widze ze wyzej jakas wojna religijna jest prowadzona wiec nic nie napisze :P

04.09.2016 22:34
victripius
odpowiedz
victripius
90
Joker

Kto w ogóle tworzy i wydaje taki chłam...

04.09.2016 22:38
Splinter the Rat
1
odpowiedz
Splinter the Rat
34
Król Szczurów

Bez sensu. Na końcu i tak się umiera.

11.09.2016 23:21
Adrianun
odpowiedz
Adrianun
119
Senator

Strasznie biedna ta gierka, w dodatku z kontrowersyjną tematyką...

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze

więcej

Popularne na tvgry.pl

Gra, w której musisz grać najsłabszym bohaterem
14:15
20730196

Gra, w której musisz grać najsłabszym bohaterem

366 928 wyświetleń 14 września 2020

Najgorsze postacie, których nie chcesz spotkać w grze
10:26
13294107

Najgorsze postacie, których nie chcesz spotkać w grze

171 521 wyświetleń 14 września 2020

W tej grze destrukcja jest nieograniczona. FLESZ – 31 sierpnia 2020
3:00
560347

W tej grze destrukcja jest nieograniczona. FLESZ – 31 sierpnia 2020

9 856 wyświetleń 21 września 2020

Polska gra, która pokaże realizm wojny. FLESZ – 28 sierpnia 2020
3:00
5285144

Polska gra, która pokaże realizm wojny. FLESZ – 28 sierpnia 2020

62 935 wyświetleń 14 września 2020