tvgry.pl Najnowsze Tematy Zwiastuny gier Zwiastuny filmów Współpraca
Standard
Premium HD

Posiadając Abonament Premium wyłączysz reklamy i pomożesz nam tworzyć nowe filmy.

Wielki przedsmak Hitmana - pierwszy epizod pozostawia niedosyt

3 337 wyświetleń 13 marca 2016

Gramy i oceniamy.

Square Enix stara się bronić swojego modelu dystrybucji, zakładając, że liczne sposoby na przejście misji oraz sporych rozmiarów mapa wystarczą, żeby zrobić z jednej misji większe doświadczenie. Czy to jest poprawne założenie? Jak prezentuje się nowa odsłona Hitmana, celująca w status najlepszego doświadczenia w historii serii?

Komentarze Czytelników (31)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
13.03.2016 15:36
2
gorki992
8
Legionista

O ile The Division i podzielenie na DLC jestem jeszcze w stanie przeboleć, to z Hitmenem to już przegięcie po całości.

Niedługo gry na wyjściu będą oferować po 1-2 misje a na reszte będziemy czekać po parę tygodni ... Poroniony pomysł, który trzeba tępić, a nie bronić ! (a bo można przejść na wiele sposobów)

13.03.2016 16:23
mmach1988
1
odpowiedz
mmach1988
93
Konsul

Przez ten model dystrybucji mniej mówi się o samej grze, a więcej o tym kontrowersyjnym pomyśle. Szkoda, bo gra wygląda naprawdę fajnie. Ja poczekam na wersję pudełkową, bo nie lubię się rozdrabniać.

13.03.2016 16:47
StabbingWestward
odpowiedz
StabbingWestward
46
Konsul

To powinno być darmowe demo Gra ma potencjał również lubuje się w odgrywaniu postaci i ciesze się że poszli w tym kierunku co nie zmienia faktu że gre kupie dopiero za rok czy dwa jak wyjdzie wszystko każdy epizod i pewnie jakieś słitaśne superaśne dlc czerwony pistolet za 5 dolców potem pomaranczowy itd... :D.

post wyedytowany przez StabbingWestward 2016-03-13 16:48:56
13.03.2016 17:12
odpowiedz
thewhitestar
18
Centurion

Czyli co, można przejść całe w 2h i refundnąć?

A tak serio to ja nie widzę w tym modelu dystrybucji niczego złego. Przecież wychodzą już różne gry w 'serialowym' stylu i mają się dobrze. Problemem jest z pewnością zbyt długie rozciągnięcie w czasie wydawania całości. Wracanie do gry po trochu przez 7 miesięcy faktycznie wydaje się takie se...

13.03.2016 18:31
odpowiedz
zanonimizowany1027056
59
Generał

Fajny player. Nie mogę obejrzeć. Dobry materiał.

13.03.2016 18:43
kaszanka9
odpowiedz
4 odpowiedzi
kaszanka9
109
Bulbulator

A ja myślałem, że to będą epizody, ale po testach gry w necie widać, że to jednak jest wczesny dostęp, optymalizacja bardzo kiepska, dx12 nic nie daje, do tego wspomniany w materiale wymóg ciągłego online, bo offline przejdziesz, ale ci nie zapisuje, jakiś słaby dowcip.

Tym bardzie słaby, że na steam jest fala wpisów, że jak przerwie chwilowo neta to od razu cię wywala, byli i tacy co już kończyli misję i nagle pa pa.

Czyli twórcy ci dają wybór online z zapisem, ale jak przerwie to od początku albo offline bez zapisu i kilku innych rzeczy, wybór jak między cholerą, a tyfusem.

Ta gra na serio wymaga poprawek.

Jeszcze chciałem się odnieść do wyłączania interfejsu, według mnie to nie ma sensu jeżeli twórcy nie przystosowali gry do takiego działania, bo np. jak dotrzeć do misji w takim far cry jak nie mamy mapy i żadnego innego oznaczenia?

Choć w hitmanie widzę ma to jakiś sens, nawet te osoby, które mogą nas rozpoznać bez kropeczki mogą być, normalnie też hitman by nie wiedział kto może go rozpoznać, więc po prostu nie zbliżać się do nikogo najlepiej.

13.03.2016 19:54
1
odpowiedz
Persecuted
98
Legend

Hitman (jako seria) ma to do siebie, że fajne jest zaliczyć każdą misję na kilka sposobów (i wymaksować wszystko co się da), ale już PO jednokrotnym ukończeniu całości.

Ja zawsze pierwsze przejście robię na dużym luzie, nie zwracając większej uwagi na punktację czy ocenę końcową, chcąc po prostu dobrze poznać grę i jej mechaniki. Dopiero wtedy - bogatszy o zdobytą wiedzę i doświadczenie - robię drugie (i kolejne) podejście, tym razem starając się wycisnąć z gry wszystkie soki (osiągnięcia, znajdźki, sekrety itd). Taki "model interakcji" z Hitmanem zawsze się w moim przypadku sprawdzał i - jak wynika z tego materiału - prawdopodobnie nie inaczej będzie też tym razem.

Ot, pozostaje potraktować obecny stan Hitmana jako early access czy inną betę i zakodować sobie, że właściwa premiera ma nastąpić na początku 2017 albo pod koniec 2016 roku.

Szkoda, że wybrali taki dziwny sposób dystrybucji. Nawet nie dlatego, że muszę czekać jeszcze dobre pół roku (bo to bez znaczenia, premiera mogłaby być po prostu wyznaczona na 2017 i wyszłoby na to samo), ale dlatego, że wiele osób może się w ten sposób zniechęcić do serii. To odbije się negatywnie na finansach SE (pewnie IO również) i może to oznaczać nawet zakończenie (w najlepszym razie zamrożenie) całej marki.

13.03.2016 20:08
odpowiedz
wcogram
108
Generał

Czyli premiera w 2017?

13.03.2016 20:18
odpowiedz
1 odpowiedź
komenty
66
Senator

Kilka uwag:

1) Gra bardzo mi się podoba. Uważam, że będzie to najlepszy Hitman kiedy już wyjdzie w przyszłym roku.

2) Grę kupiłem w piątek, więc nie grałem w betę. To oznacza, że nie otrzymałem w ramach zakupu tylko jednej misji - otrzymałem 3, z czego dwie mniejsze. I to właśnie w te dwie małe grałem przez pierwsze 4-5 godzin wykonując je na wszystkie możliwe sposoby. Dlatego gra mi się nie znudziła.

3) Jest wciąż trochę błędów - zwłaszcza przy odtwarzaniu dialogów (nagle są przerywane w połowie bez powodu, a po kilkunastu sekundach wznawiane). Przydałoby się też trochę usprawnień interface'u (dlaczego nie przypisano mapy do M?).

4) Jeśli chodzi o wymagania to ja się cieszę, że nie jestem w stanie gier wymaksować pomimo posiadania mocnego sprzętu (mam 980Ti Asus Strix, i7-6700 i 16 GB RAM), bo to oznacza, że będzie można poprawiać ich wygląd jeszcze w przyszłości, kiedy będziemy mieli jeszcze mocniejsze podzespoły.

13.03.2016 21:12
Maniek_MDZ
odpowiedz
Maniek_MDZ
21
Legionista
9.0

Ile czasu zajęło Ci wykonanie misji za pierwszym razem?

13.03.2016 22:20
😁
1
odpowiedz
Mercc
52
Konsul

4) Jeśli chodzi o wymagania to ja się cieszę, że nie jestem w stanie gier wymaksować pomimo posiadania mocnego sprzętu (mam 980Ti Asus Strix, i7-6700 i 16 GB RAM), bo to oznacza, że będzie można poprawiać ich wygląd jeszcze w przyszłości, kiedy będziemy mieli jeszcze mocniejsze podzespoły.

Czyli cieszy Cię fakt, ze posiadasz komputer za jakieś~ 5 tysięcy zł, ale nie możesz odpalić gry w maksymalnych detalach, która wygląda tak samo jak poprzedniczka wydana jakieś 4 lata temu?

13.03.2016 22:41
odpowiedz
komenty
66
Senator

Cieszę się, że maksymalne detale są tak bardzo rozwinięte, że gra będzie wyglądała bardzo dobrze i za kilka lat. Analogicznie, cieszę się, że gry oferują rozdzielczości 4K (i odpowiednie tekstury), pomimo że prawie nikt nie jest w stanie grać komfortowo w takich warunkach (mało kto ma w ogóle monitor, który obsługuje takie rozdzielczości). Dzięki temu gra będzie zachwycać także za 3-4 lata, kiedy będziemy w nią grać na mocniejszym sprzęcie i lepszych monitorach.

Bodajże pierwszy Baldur's Gate oferował rozdzielczość na poziomie 1024x768, czy nawet 1600x1200, choć nikt nie miał jeszcze takich monitorów. No i dobrze, dzięki temu można było sensownie pograć także po latach.

A Hitman jest dużo ładniejszy niż poprzednia część. Misje w Absolution przechodziłem po kilka razy, nawet w wyzwania się bawiłem, więc pamiętam jak to wyglądało. Ładnie, ale jednak wyraźnie gorzej.

PS. Komputer w sumie ponad 7 tys. kosztował, trzeba jeszcze doliczyć płytę, obudowę, 2 dyski twarde itd.

14.03.2016 00:59
odpowiedz
1 odpowiedź
inteligentnychomik
21
Centurion

Niestety, grę trzeba "skrzywdzić" w dobrze pojetym interesie graczy.
1) jeżeli gra tak mocno ogranicza single player off-line - de facto karząc gracza za bycie odłączonym od netu...
1) jeżeli model dystrybucji "wymusza" na graczu aby sobie przechodził kilka, kilkanascie razy tą samą misję w oczekiwaniu na kolejny epizod...

- to jest to zbyt mocne przegięcie. Wszystkim biznesowym mędrkom w Square Enix którzy to bezczelnie umyślili - nalezy się plaskacz finansowy. Tylko stanowcza reakcja graczy poprzez zaniżanie oceny gry (ale z uzasadnieniem powodów) oraz wstrzymanie się z jej zakupem (lub zakup i refund na steamie) - da do myślenia tym cwaniakom.
Uważam, że grę można kupić jeżeli:
- zostanie umożliwiona pełnowartościowa gra w trybie off-line i naturalna ciągłośc save'ów offline/online
- Zostanie poprawiona optymalizacja
- wyjdą wszystkie epizody
- będzie upust, który trzeba potraktować jako "wykupienie się" przez dystrybutora/twórców z głupich i szkodliwych pomysłów na sposób oferowania gier - klientom.
Jeżeli takie coś przejdzie w wersji według zamysłu chciwców - będziemy mieli tylko takie sposoby dystrybucji za kilka lat.

post wyedytowany przez inteligentnychomik 2016-03-14 01:03:38
14.03.2016 07:49
odpowiedz
komenty
66
Senator

Skąd takie pomysły? Jak ci się gra nie podoba to ją olej. Albo poczekaj sobie i ją kup jak już w całości będzie na rynku.

14.03.2016 08:49
Odkupiciel
👎
odpowiedz
Odkupiciel
33
Centurion

Gra mnie rozczarowała :/ podzielenie gry na epizody to tylko chwyt marketingowy logiczne jest, że developer chce jak najmniejszym kosztem jak najwięcej zarobić, no ale to nie jest serial tylko gra akcji gdzie oczekujemy pewien ciąg zdarzeń, jak tak ma wyglądać FF7 to ja SquareEnix podziękuję ta firma pogubiła się w sposobie dystrybucji. MSG5, Wiedźmin 3 i GTA5 udowodniły, że można wydać kompletną grę. Zróbcie porównanie sztucznej inteligencji w MSG5 vs Hitman lub Cena do zawartości MSG5 vs Wiedźmin 3 vs GTA5 vs Hitman.

14.03.2016 14:41
n0rbji
1
odpowiedz
n0rbji
76
Siedzący Byk

A czego się spodziewaliście? Zamiast dostać pełną grę to pocieli ją na mniejsze kawałki i tak tworzą epizodami. Przechodzisz pierwszy, wczuwasz się w klimat i chcesz więcej ale zanim wyjdzie drugi to już emocje opadają i kontynuowanie tego za kilka miesięcy mija się z celem. Lepiej poczekać aż wyjdzie pełna wersja i wtedy przejsc ją na raz a nie grać co 3 miesiace po kawałku

14.03.2016 15:36
przemas478
odpowiedz
przemas478
102
Senator

Gra naprawdę wygląda fajnie i zachęcająco. Napewno zagram w pełną wersję.

15.03.2016 09:40
👎
odpowiedz
JÓZEK2
130
Generał

Materiał trwa 17 min. a po 5. wyłączyłem bo nie da rady obejrzeć. Miele, miele i stoi, co jest normą na Golu Tak więc przesiadłem się na YT i bez problemu obejrzałem gp. Online - tradycyjnie kicha.

15.03.2016 10:38
👎
odpowiedz
piotr07
117
Konsul

+reklamy +abonament aby móc włączyć HD jednym słowem porażka

16.03.2016 12:48
Nolifer
odpowiedz
Nolifer
126
The Highest

Gra prezentuje się całkiem dobrze, ale oczywiście, że poczekam na pełną wersję nie będę bawił się w granie pojedynczych misji.

17.03.2016 18:22
Harry M
odpowiedz
Harry M
142
Master czaszka

Bardzo chętnie bym zagrał w nowego Hitmana, ale poczekam na wyjście kompletnej edycji bo nie mam zamiaru wspierać takiego idiotycznego dzielenia gry.

21.03.2016 20:21
Adrianun
👍
odpowiedz
Adrianun
118
Senator

Kompletny materiał przedstawiający wady i zalety pierwszego epizodu nowego Hitmana.

04.05.2016 00:28
odpowiedz
wcogram
108
Generał

A te misje są jakoś połączone fabularnie? Czy tak sobie twórcy wydają epizody z misjami z d.py.

04.05.2016 00:33
DM
odpowiedz
DM
165
AFO Neptune

GRYOnline.plTeam

Niby są ale cutscenki nic ciekawego ani wciągającego nie pokazują

04.05.2016 16:08
odpowiedz
borek92
4
Junior

Ja tam kropki wyłączyłem, zostawiłem tylko te białe strzałki, ktore mi wskazują z którego kierunku ktoś mi się przygląda.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze

więcej

Popularne na tvgry.pl

Survival, w którym musisz przejechać 5000 kilometrów
14:15
28350290

Survival, w którym musisz przejechać 5000 kilometrów

6 769 wyświetleń 29 czerwca 2020

Dziwne zachowania graczy, na które twórcy BYLI GOTOWI
13:02
21332297

Dziwne zachowania graczy, na które twórcy BYLI GOTOWI

413 253 wyświetlenia 22 czerwca 2020

Dlaczego EA tak szybko zabija swoje gry
12:27
19072298

Dlaczego EA tak szybko zabija swoje gry

396 528 wyświetleń 22 czerwca 2020

Najbardziej absurdalne błędy z patch notes
10:10
19064143

Najbardziej absurdalne błędy z patch notes

266 061 wyświetleń 22 czerwca 2020