tvgry.pl Najnowsze Tematy Zwiastuny gier Zwiastuny filmów Współpraca
Standard
Premium HD

Posiadając Abonament Premium wyłączysz reklamy i pomożesz nam tworzyć nowe filmy.

Twierdza: Krzyżowiec II w ogniu testów - czy fani starych Twierdz mają tu czego szukać?

30 341 wyświetleń 26 września 2014

RTS-y w oblężeniu

Pierwsza Twierdza i Twierdza: Krzyżowiec to w Polsce kultowe gry z gatunku RTS. Po ostatnich wpadkach studia FireFly, Twierdza: Krzyżowiec II ma być godnym powrotem do podstawowych założeń serii. Jak w akcji radzi sobie Stronghold: Crusader II? Sprawdźmy.

Komentarze Czytelników (35)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
26.09.2014 16:24
odpowiedz
zanonimizowany619836
71
Generał

Arasz musisz robić więcej materiałów (np. gramy czy coś w stylu materiałów o jakiś aspektach gier tak jak to było niedawno przy sztucznej inteligencji), bo twój sposób komentowania i głos są niezwykle przyjemne do słuchania, nawet od Heda jesteś lepszy w tej kwestii, choć też on jest bardziej komikiem więc to też inny rodzaj komentarza, nie powinno się porównywać. Każdy powinien mieć własny sposób i obyś zachował to jak teraz komentujesz, bo zajebiście ci to wychodzi.

26.09.2014 16:34
😃
odpowiedz
Arookun
82
Pretorianin

Nie wiem dlaczego, ale zdanie "Kmiecie się cieszą" strasznie mnie rozbawiło heheheh....

26.09.2014 17:05
Alt3ir
odpowiedz
Alt3ir
84
PlayForFun

Materiał dobry, zaś co do gry - po pierwsze wygląda to jak sprzed paru lat, grafika, mapa czy interfejs - takie możliwość techniczne mamy a na mapie wciąż piksele...

Druga rzecz to Stronghold ( no dobra, Twierdza... ) część pierwsza, ta gra do dziś jest po prostu najlepsza. Jedna z bardzo niewielu gier za którą przemawia zarówno sentyment jak i świetna grywalność do dziś ( właściwe to jeszcze tylko Heroes III ) mimo ,że to już wiekowe produkcje.

P.S. Pro po Twojego pytania na koniec materiału - jak dla mnie film bardzo rzetelny i obszerny, naprawdę nie ma czego się czepić. Wręcz odwrotnie, słucha się bardzo miło i wyciągnąłem z tego masę informacji. Tylko tak dalej :).

EDIT : bookface - a słowo "sword" zapewne też czyta się z "w" nie ? :)

26.09.2014 17:05
odpowiedz
bookfaceToGownooo
0
Pretorianin

KNIGHT czyta sie K nie N and Merchands

26.09.2014 17:18
odpowiedz
Emiliano666
97
Konsul

Fajno myślałem że jest tylko kinowe spolszczenie a tu proszę... dialogi też. Filmik bdb.:D

26.09.2014 17:30
odpowiedz
Toncrete
5
Junior

@bookfaceToGownooo

Od kiedy? /naɪt/ widzisz tu jakieś K?

http://dictionary.cambridge.org/dictionary/english-polish/knight_1

Ucz się a nie mądruj

26.09.2014 17:38
odpowiedz
Emiliano666
97
Konsul

Wiadomo że przy knight k jest nieme, każdy gracz powinien to wiedzieć nawet bez słownika, tak to jest jak się przewija dialogi i przerywniki filmowe xD

26.09.2014 17:38
kong123
👍
odpowiedz
kong123
112
Legend

Już od jakiegoś czasu powróciłem do oglądania filmików na tvgry.pl i muszę przyznać ilekroć słyszę w nich Pana Arasha to oglądam do końca, nawet jeśli gra mnie nie interesuje, a same materiały z udziałem Arasha uważam za jedne z lepszych tutaj. Fajnie, że w końcu robisz gramy - mam nadzieję, że będzie więcej filmików z Twoim udziałem.

Co do samej Twierdzy to cóż... gra mnie własnie tak średnio interesuje, po poprzednich grach z tej serii jakoś odechciało mi się nowości. Drugiego Krzyżowca postaram się jednak kiedyś przetestować.

26.09.2014 17:57
Lateralus
odpowiedz
Lateralus
92
Last Of The Wilds

Co to za tendencja w filmikach że po minucie gadania dopiero sie witamy z widzami? wtf?

26.09.2014 20:12
odpowiedz
nespriv
29
Chorąży

No masz do zrobienia tylko jedna rzecz... zastap Jordana w studio!

26.09.2014 20:30
odpowiedz
Lechu4444
60
Pretorianin

@Lateralus: Taki styl ja przynajmniej słysząc że gość od razu się nie wita, wiem dobrze że to film Arasza. Jedni mówią cześć inni witam a Arasz zawsze jakaś anegdotka na początek. :)

Ogólnie dobrze że wziął się za GRAMY mam nadzieję że to nie zmniejszy częstotliwości wypuszczania innych jego filmików. :)

26.09.2014 21:07
👍
odpowiedz
sethos
31
Centurion

Arasz według mnie gościu jesteś zajebisty nic dodać nic ująć. Ciebie to aż się chcę słuchać. Łapka w górę na maksa aż kciuka chce urwać :D pozdro

26.09.2014 21:33
Ferrou
odpowiedz
Ferrou
40
Centurion

Cześć Arasz,
Odnoszę wrażenie, że ostatnio nie za często otwierałeś wrota "Twierdzy". Nijak nie mogę się z Tobą zgodzić, szczególnie w kontekście zarządzania i operowania armią. Niemal wszystko co na ten temat powiedziałeś nie jest wcale domeną Krzyżowca II tylko całej serii. Owszem, zbijanie się jednostek "w kupę" w czasie ich postoju pojawiło się jeszcze przy okazji "dwójki" i zgoda - patrząc na to można dostać oczopląsu. Jednak już "pierwsza" Twierdza pokazała, że poruszające się jednostki tworzą właśnie zbity wężyk z niemożliwą do określenia liczną wojaków - szczególnie przy forsowaniu wąskich przejść, wyrwy w murze itp. To samo dotyczy pojawiania się wrogich sił w jednym (czy kilku) i tym samym miejscu na mapie. Właściwie 90% misji w starej Twierdzy polegało odpieraniu takich właśnie ataków. Również nie zgodzę się co do zasady, że zawsze wygrywa liczniejsza armia. Owszem liczba jednostek też ma znacznie ale jest jedną z kilku składowych wygranej/porażki. Ważną rolę odgrywają rodzaje jednostek, ich usytuowanie (bród rzeki, wzgórze, wąska przestrzeń itp.) czy sprawne operowanie konnicą, szczególnie tą operującą łukami. Dodatkowo Krzyżowiec II wprowadził jednostki wsparcia: sierżanta sztabowego czy nadzorcę niewolników. Tego typu czynników jest więcej. Co do ataku wrogów na nasz zamek to racja - takowi nie prezentują kunsztu Juliusza Cezara ani zmysłu taktycznego Napoleona, ale przecież to żadna nowość dla tej serii ;)

No dobra, a co do pytania na koniec. Powiem tak: jak dla mnie to możesz opowiadać o grach, mikserach, rowerach, uprawie ryżu w Wietnamie czy o rozmnażaniu się pantofelka. Świetnie się Ciebie słucha. Masz charakterystyczną barwę głosu i bardzo dobrą dykcję.

26.09.2014 22:11
odpowiedz
Shok
61
Centurion

Arasz miło się Ciebie słucha. Mówisz merytorycznie i na temat. Ciebie chcę słuchać. Duży plus dla Ciebie.

26.09.2014 22:40
Velfrig
odpowiedz
Velfrig
56
Pretorianin

@Ferrou
Na wstępie powiem, że wielkim fanem tej serii nie jestem. Grałem raptem w pierwszego krzyżowca i dwójeczkę.
Odnośnie tworzenia się wężyka jednostek to chciałbym zauważyć, że większość strategii już dawno pozbyła się tego niechcianego zachowania i liczyłbym na to, iż w nowych produkcjach pracują ludzie kompetentni umiejący poradzić sobie z tym problemem.
Gra mnie bardzo nie interesuje, a już szczególnie po tym co zobaczyłem dzięki Gramy. Niestety coraz bliżej mi do stwierdzenia, że "dobrych strategii w starym stylu już się nie robi".

Teraz powiem coś o twórcy owego materiału. Na początku odniosłem wrażenie, że trochę za szybko mówisz jednakże kończąc oglądać film zdałem sobie sprawę z tego, że dawno nie oglądałem tak rzeczowego video na temat gry. Merytoryczna obszerność tego Gramy swym rozmiarem przytłacza wiele obecnych produkcji tego serwisu, aż przypomniały mi się stare dobre czasy tvgry. Komentując krótko, odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Pracuj nad sobą, oby tak dalej i nie zapomnij o typie programów, który do tej pory robiłeś bo będzie tęskno.

26.09.2014 23:20
bajf
odpowiedz
bajf
68
Konsul

Widać, że gra to straszne drewno. Szkoda, że jakaś porządna ekipa się za to nie zabierze, bo potencjał jest ogromny. Poza tym to co miało wpływ na wyższość dwóch pierwszych części serii to świetna polonizacja, muzyka i tempo rozgrywki. Z kolei w takim Krzyżowcu Extreme już zdecydowanie z tym ostatnim przesadzili.

26.09.2014 23:33
bajf
odpowiedz
bajf
68
Konsul

Jak ktoś grał dłużej w Twierdzę to już na pewno zdążył rozgryźć algorytmy sztucznej inteligencji, które jak widać w niezmienionej formie pozostały do dzisiaj. Taki prosty exploit: komputer zawsze wybierał najprostszą pozbawioną przeszkód drogę do gracza, dlatego warto było zostawić dziurę w murze i tam obsadzić wojsko. Skutków nie muszę chyba tłumaczyć. W całym Krzyżowcu tylko kilka misji sprawiło mi prawdziwą frajdę. Bo zdecydowana większość była strasznie monotonna, a jedynym 'wyzwaniem' było zebranie odpowiedniej ilości wojska, aby przeprowadzić kontratak. Szkoda też, że tak mało misji miało jakiś pomysł na siebie. Bo co za sztuką jest wrzucenie kilku przeciwników na płaską mapę i zrobienie najzwyczajniejszego deathmatcha, w którym przeciwnik ma przewagę ekonomiczną?

26.09.2014 23:36
bajf
odpowiedz
bajf
68
Konsul

W Krzyżowcu doskwierał mi też brak trybu fabularnego. Co prawda były kampanie historyczne, ale stanowiły one namiastkę tego co można bylo znaleźć w 'jedynce'. A tak dostaliśmy Quake 3 w wydaniu RTS.

26.09.2014 23:41
bajf
odpowiedz
bajf
68
Konsul

Arasz widać, że stawiasz pierwsze kroki na tym gruncie, ale jest dobrze. Na początku kilka razy słychać było, że coś jest nie tak, ale z czasem było lepiej. Dla kogoś kto nie zna danej gry to już w ogóle było ok. Brzmisz przekonująco, a to najważniejsze, nawet jezeli mówiłbyś same głupoty.

26.09.2014 23:50
bajf
odpowiedz
bajf
68
Konsul

Jezeli chodzi o różnice miedzy pierwszą twierdzą, a pierwszym krzyżowcem to ta pierwsza (:P) miała lepszy klimat i tryb fabularny. Krzyżowiec miał lepszą mechanikę (np. skróty klawiszowe) i tempo rozgrywki.

27.09.2014 02:17
odpowiedz
Astharoth
13
Legionista

Nie wiem, z czego to wynikało, ale kilka razy w materiale (głównie na początku) nagle zmieniałeś tempo mówienia. Tak jakbyś zgubił jakąś myśl, zwolnił mowę, żeby kupić trochę czasu, po czym po przypomnieniu sobie, co chciałeś powiedzieć, nagle przyśpieszałeś, żeby nadrobić stracony czas ;D. Trochę zakręciłem, ale mam nadzieję, że da się zrozumieć, o co mi chodziło. W Twoich poprzednich materiałach nigdy czegoś takiego nie zauważyłem, dlatego tak mnie to raziło. Po za tym drobnym detalem, materiał jak najbardziej w porządku, głos masz naprawdę świetny.

27.09.2014 15:06
Quarez
odpowiedz
Quarez
50
PC Gamer

Arash - dobrze się oglądało. Ogólnie jak nie wtrącasz sucharów i głupot to dobrze wypadasz. Trzymaj poziom, a będzie git !.

27.09.2014 22:00
odpowiedz
Eleventh
74
Pretorianin

Moim zdaniem Twierdza: Krzyżowiec II jest klasykiem w odświeżonej wersji nie musi mieć super grafiki, czy innych wodotrysków. Mi w zupełności wystarczą pewne ulepszenia związane z ekonomią, budynkami, jednostkami, a ta produkcja ma to wszystko czego oczekuję. Teraz kilka słów na temat filmu i autora... Materiał jest świetnie wykonany, natomiast twój komentarz przyjemnie się słucha. Widać, że do tego tematu podchodzisz na poważnie i starannie się przygotowujesz. Pamiętaj, że nie kombinowanie i ciągle poprawianie może mieć niekoniecznie pozytywny skutek. Krótko mówiąc, tak trzymaj i życzę powodzenia!

28.09.2014 00:15
odpowiedz
jaalboja
35
Generał

Omg. Grafika niczym 2000 rok. wygładzone ale tekstury ubogie. To powinno byc mega realistyczne, z warunkami klimatycznymi, z rozbudowana walką.

Ta gra to powinna byc grafika z 2014 roku, bitwy rodem z shoguna itd.

Arash a ty nie idealizuj i nie koloruj gry na koniec. Bo mówisz o wadach duzo a nagle ze gra wciąga.

a poprawić powinienes to co wiekszosc typów w tvgry. kończ to co zacząłeś a nie serie ucinasz. Gdzie seria najlpeszych gier z danego roku? Gdzie serie inne?

01.10.2014 18:18
odpowiedz
Macko1981
44
Chorąży

Material dobry,gra jeszcze lepsza,milo cie sie slucha,ale na co zwrocilem uwage to tak jak bys przyotowal material a czasami mial problemy z rozszyfrowaniem pewnych slow jakbys predzej nie czytal dokladnie co napislaes i dopiero po milisekundzie dochodzisz co dane slowo znaczy i dlatego tak dziwnie je wtedy akcentujesz z opoznieniem,brzmi to troche jak bys odrobil zadanie na kolanie,jest dobre ale moglo byc lepiej,ale pewnie kazdy ma slabe dni co nie pozdrawiam:)

02.10.2014 01:06
odpowiedz
Jareczczek
14
Chorąży

Dobry filmik ;)
A co do twierdzy to brakuje mi jeszcze takiego odświeżenia jedynki deluxe, z kampanią fabularną, bo w krzyżowcu o fabule możemy sobie pomażyć... :D
Ahh jak mi się przypominają te meldunki tych naszych "dowódców", ten świetny dubbing...

02.10.2014 10:09
odpowiedz
MAKLER
7
Legionista

lubię głos tego gościa :-)

02.10.2014 14:01
Adrianun
odpowiedz
Adrianun
118
Senator

Do 'jakości' Gramy nie ma zastrzeżeń, tak jak i do gry! ;)

02.10.2014 15:06
odpowiedz
B7ackDrag0N
10
Legionista

Swietny material. Poprosze wiecej "gramy" w wykonaniu Arasha.

06.06.2015 10:58
Nolifer
odpowiedz
Nolifer
126
The Highest

Materiał jest bardzo wyczerpujący, opowiada o najważniejszych aspektach, więc nie ma do czego się przyczepić. Jednak chciałbym kiedyś zobaczyć na tvgry gramy pt: " Rzeczywiście puszczam grę i na żywo do niej coś mówię. " Tak jak to kiedyś było.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze

więcej

Popularne na tvgry.pl

Survival, w którym musisz przejechać 5000 kilometrów
14:15
28493292

Survival, w którym musisz przejechać 5000 kilometrów

7 476 wyświetleń 29 czerwca 2020

Dziwne zachowania graczy, na które twórcy BYLI GOTOWI
13:02
21390297

Dziwne zachowania graczy, na które twórcy BYLI GOTOWI

413 253 wyświetlenia 22 czerwca 2020

Dlaczego EA tak szybko zabija swoje gry
12:27
19096298

Dlaczego EA tak szybko zabija swoje gry

396 528 wyświetleń 22 czerwca 2020

Najbardziej absurdalne błędy z patch notes
10:10
19080143

Najbardziej absurdalne błędy z patch notes

266 061 wyświetleń 22 czerwca 2020