tvgry.pl Najnowsze Tematy Zwiastuny gier Zwiastuny filmów Współpraca
Standard
Brak Premium HD

Uncharted 3 - beta bez zaskoczeń?

17 577 wyświetleń 11 lipca 2011

To oszustwo Drake'a.

Wersja beta trybu multiplayer gry Uncharted 3 jest już dostępna dla wszystkich posiadaczy Playstation 3 - warto zagrać!

Komentarze Czytelników (55)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
08.07.2011 18:50
odpowiedz
adrjan66
3
Junior

JaRuTo Najlepszą grą w2009r zostało właśnie uncharted 2 Dostało nagrodę "Video Game Awards"
Zapewniam google nie bolą :) Pozdrawiam

08.07.2011 19:55
odpowiedz
fakepl
1
Junior

singiel fajny, multi leży.

08.07.2011 20:14
odpowiedz
Mark24
11
Legend

23 - na GOLu

Bo na nieco bardziej prestiżowych/światowych wręczeniach nagród dwójeczka zebrała jakieś 70% wszystkich nagród.

W polsce by wygrała gra z konsoli - gdzie większość ledwo dała radę naciągnąć rodziców na PC-ta "do nauki"

08.07.2011 21:37
😍
odpowiedz
Miszczogrzmot
46
Pretorianin

po pierwsze: dól na d-padzie to nie jest gest, tylko właśnie przybijanie piątki/żółwik i wymaga ono drugiego gracza, aby zaskoczyło. Fajnie jest wyśmiewać coś, w tym wypadku ten "gest", jak się nie wie o co chodzi... Gesty uruchamia się X stojąc w miejscu.

po drugie: łatwiej by się było przystostować do multi w U3, gdyby nie grało się w to jak w CODa. Tutaj jest system osłon, przyklejania się do wszelakich murków i przeszkód używając "O", czego chyba w całym filmiku nie widziałem użytego ani razu. Zza osłon można także prowadzić ostrzał będąc częściowo ukrytym, ale strzela się wtedy na oślep (przecież to w singlu też jest??). Można zwisać z krawędzi budynków i strzelać z broni krótkiej, czy zrzucać typów za nogi, czego też chyba w pokazywanym stylu grania nie uświadczyłem. Gdy wybiega się na pałę tak jak na tym filmiku i sieka z najsłabszej, poza pistoletem, broni - AK47(w dodatku bez upgradeów), w ruchu i strzelając przez pół mapy, to ja się nie dziwię że nic nie można ugrać, a wtedy mutli nie przemawia specjalnie i gra wydaje się kijowa (w dodatku też zniechęca ten pokaz potencjalnych odbiorców).
W tej grze, gdy nie ma się broni na daleki zasięg (g-mal, dragunov, rpg, hammer), to trzeba podejść dużo bliżej, żeby szybko położyć innego gracza(w koopie i singlu jest inaczej, bo boty padają od paru kul). Ew. dobra taktyka to bieganie wokół typa i strzelanie do niego z biodra, aby go zmiękczyć i móc potem dobić jednym strzałem z melee.

po trzecie: o ile zgadzam się z tym, że widok kilku drake'ów biegających razem może być głupkowaty, tak "setting" w grze mutliplayerowej wydaje mi się zbędny. Ludzie odpalający strzelankę w multi nie szukają fabuły, ani pytań egzystencjalnych, tylko chcą pograć. Pewnie, że w Bioshocku 2 wypadało wytłumaczyć kto z kim i dlaczego, tak samo jak w AC:B, żeby było jasne o co chodzi, ale koncept dwóch walczących ze sobą frakcji w strzelance nie jest chyba tak abstrakcyjny, aby wymagał nie wiadomo jakich wyjaśnień i historii. Swoją drogą nigdzie nie jest powiedziane, że w mutli jest starcie między poszukiwaczami skarbów, a piratami - mamy po prostu archetypowych "Heroes" i "Villains" czyli bohaterów i złoczyńców.

po czwarte: istotnym elementem multi W Unchartedach jest koop. Faktem jest, że dostępny w tym momencie tryb Hunter jest nieco dziwny(tryb gorączki złota na 4 osoby+boty w jednym teamie, wtf?) i nie bardzo jest co pokazywać, ale ja ze znajomymi większość czasu w multi U2 spędziliśmy właśnie na koopie fabulranym i trybach z "falami" wrogów typu survival, siege, itd. (odpowiedniki "hordy" z gearsów). W competitive multi graliśmy zazwyczaj tylko jak mieliśmy ekipę składającą się min. z 4 osób. Przechodzenie trzech dostępnych w U2 scenariuszy w coopie na crushing było genialne - wymagało współpracy, taktyki i dawało kupę frajdy. Zapadło mi w pamięć choćby osłanianie ze snajperki kolegów wspinających się po wielkich ruinach, czy walki z helikopterami. Tak czy siak głupio by było, gdyby ktoś odpuścił sobie całkiem multi po materiale z tej bety/własnych kiepskich doświadczeniach z competitive multi, nie sprawdzając w ogóle koopa, więc moglibyście pokazać jeszcze materiał z koopa fabularnego, który ma być dostępny w becie bodaj od jutra.

Po piąte: Czy ktoś to w ogóle zrozumiał : "Co jakiś czas, widzicie, że na środku ekranu, pojawia się taki medal jakby. To jest, w momencie kiedy zrobię coś szczególnie fajnego, to jest jakby predefiiniowany zestaw fajnych rzeczy, które można zrobić w Uncharted 3, za które dostajemy medale. I za medale możemy uruchamiać takie, jakby, specjalne zdolności, kupując je w trackie meczu, za zdobyte w trakcie tego samego mecz medale." ? wtf w ogóle :p
Nie można było po prostu powiedzieć, że w grze zawarto system bonusów podobny do killstreaków z CODa, Crysisa 2, itd., tylko uruchamiany w U3 nie po zabiciu określonej liczby graczy, a po zdobyciu konkretnej ilości medali w danej grze ? ( z resztą nie trzeba się nawet do CODa odwoływać) Dodać do tego później, że medale zdobywa się zazwyczaj za określone rodzaje zabić (np. kilka zabić z broni długiej), oraz za wykonywanie konkretnych czynności (np. dużej ilości przewrotów, za leczenie kumpli) i wszystko na ten temat. Nie jest to chyba jakiś wyjątkowo trudny do objaśnienia "ficzer".

Multi w U3 na pewno jest specyficzne i wymaga trochę czasu na ogarnięcie - sam widziałem, że znajomy spróbował dwa razy jakiegoś trybu competitive multi i powiedział, że to głupie i on w to nie będzie grać. Tylko przecież nie każda gra musi być klonem CODa, czy Beefa i rzadko jest się mistrzem w danej grze po 10min. grania. Pamiętam, że w U2, z którymś patchem(1.4?) ND zwiększyło obrażenia na wszystkich broniach, sprawiając, że zabijało się wrogów szybciej, bo "pół maga na typa" było jednym z głównych zarzutów dot. multi w uncharted 2. Graczom zmiany się nie podobały i większość żądała powrotu do starych zasad, nie mówiąc o tym, że balans rozgrywki został zachwiany i system respawnowania nie wyrabiał(wyskakiwały kwiatki typowe dla CODa- wrogowie pojawiali obok nas i np.ginęło się po sekundzie). Generalnie na pewno gra nie ma szans w multi na takie powodzenie jak COD czy BF, ale akurat swoje wierne grono odbiorców U2 miało i na pewno nie powiedziałbym, że multi jest dodane po macoszemu na siłę, czy nieprzemyślane. Naelży też pamiętać o wsparciu Naughty Dog, którego próżno szukać w konkurencyjnych strzelankach (Uncharted to mimo wszystko jakieś 70% strzelania) - mnóstwo patchy, ciągłe poprawki z "chmury", eventy (świąteczne i nie tylko), DLC i przede wszystkim bliska współpraca ze społecznością.

08.07.2011 23:53
bajf
odpowiedz
bajf
68
Konsul

Gest = Krzyż na drogę.

09.07.2011 00:01
odpowiedz
mleczak441
1
Junior

Specjalnie zarejestrowałem się na tym forum, żeby dodać komentarz. Bardzo rzadko cokolwiek komentuję w internecie, bo nie widzę w tym większego sensu, jednak po tym co usłyszałem od Pana opisującego betę U3, wyzwoliły się we mnie nienaturalne moce zmuszające mnie do zabrania "głosu" w tej sprawie.

Na wstępie napiszę, że rozumiem... że taka praca, że dużo gier, dużo opisywania, trzeba jechać z materiałem a nie się zagłębiać, terminy gonią, wiem bo sam kiedyś tak "pracowałem". No i przede wszystkim ilość nad jakością - niestety nie da się inaczej.

ale... ALE... na litość Boską... w becie Uncharted 3: nie ma noży, nie każdy gracz ma buddy system bo gramy drużynami z nieparzystą ilością zawodników; kickback - RPG spawn - jest od 14 medali - przecież widać na ekranie, nie od 7; melee są ulepszone w stosunku do U2, urozmaicone i jest ich więcej jednak prosta zasada: seria niecelowanych + melee sprawdza się wyśmienicie - technika melee opisana przez redaktora świadczy o małym doświadczeniu w multi U2/U3.

To co Pan redaktor robił nad zwłokami przeciwnika to część buddy system'u nie obraźliwa prowokacja, to zupełnie dwie inne rzeczy. W U2 gra wielu graczy, wielu Polaków, już w becie U3 widać, że te liczby ciągle rosną, to samo tyczy się zainteresowania tą serią na świecie.

Jest to świetna gra na multi, proszę nie opowiadać bajek, bo jako redaktor/recenzent trzeba kierować się przede wszystkim jak największym obiektywizmem/niwelować w sobie zapędy subiektywne mimo, że to trudne. W słowach Pana redaktora jest jednak znacznie za dużo subiektywizmu.

09.07.2011 08:43
victripius
odpowiedz
victripius
89
Joker

Single jest naprawdę świetny, sam z chęcią bym zagrał. Niestety multi wygląda na strasznie słabe. Według mnie Uncharted 3 nie będzie zdobywać żadnych nagród, jeśli twórcy będą kładli tak ważny aspekt jakim jest multiplayer. Przez to odbiór całej gry jest gorszy...

09.07.2011 11:01
odpowiedz
mleczak441
1
Junior

@victripius

Piszesz, że z chęcią byś pograł. Grałeś w jakiekolwiek Uncharted? Multi U2 jest bardzo mocne (mimo, że już nad nim nie pracują od jakiegoś czasu). 40 tysięcy codziennych graczy to nie przypadkowa liczba, patrząc kiedy ta gra miała swoją premierę. Rzadko jaka gra ma tak dobre pierwsze multi a w trójce będzie jeszcze ciekawiej.

Multi daje nowy wymiar Uncharted, dało ponad 1,5 roku świetnej żywotności U2. Odbiór gry jest bardzo dobry.

Uncharted bez multi traci żywotność, przechodzisz na kilku poziomach trudności, zbierasz poukrywane skarby i sprzedajesz.

Multi które funkcjonuje w U2 i w becie U3 daje niezłego kopa graczom, mało jest dobrych, dopracowanych, ciekawych gier online w których widzimy postać z 3ciej osoby.

Jest mnóstwo FPSów na multi, mało TPP. W branży następuje powielanie schematów i co 2ga gra na multi to FPS (jeden lepszy, drugi gorszy).

Uncharted na multi odświeża temat, wykorzystuje inne metody, innny system, daje nowe możliwości. Oczywiście nie obejdzie się bez czerpania mniejszej bądź większej ilości pomysłów od konkurencji. Jednak Uncharted 3 Beta ma w sobie znacznie więcej innowacji niż większość FPSów które wychodzą.

09.07.2011 11:16
odpowiedz
zanonimizowany575374
62
Generał

mleczak441 - Jednak Uncharted 3 Beta ma w sobie znacznie więcej innowacji niż większość FPSów które wychodzą.
Jakie to innowacje?

09.07.2011 13:17
odpowiedz
JaRuTo
44
Konsul

adrjan66: Człowieku i Uncharted i Batman (w BAFTA Batman pobiło Uncharted 2) zdobyli grę roku w 2009 w bardzo prestiżowych imprezach.
Nie kompromitujcie się :)

09.07.2011 14:02
versus13
👍
odpowiedz
versus13
14
Konsul

tryb multiplayer gry Uncharted 3 jest żenujący

09.07.2011 15:13
odpowiedz
adrjan66
3
Junior

JaRuTo
"Grą roku została gra Batman: Arkham Asylum a nie Uncharted 2... ",
"Człowieku i Uncharted i Batman (w BAFTA Batman pobiło Uncharted 2) zdobyli grę roku w 2009 w bardzo prestiżowych imprezach." :) :) :)
BEFTA-Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych- Faktycznie bardzo prestiżowa impreza w świecie gier :)
i małe uzasadnienie przyznanej przez nich nagrody właśnie dla gry Batman: Arkham Asylum wyprodukowanej przez "Rocksteady Studios – Brytyjski producent gier komputerowych z siedzibą w Londynie"
I na koniec "Nie kompromitujcie się :)"
Pozdrawiam :)

09.07.2011 16:22
odpowiedz
JaRuTo
44
Konsul
Image

adrjan66:
Gra Batman: Arkham Asylum wygrała wiele nagród w tych prestiżowych poza BAFTA, może nie tyle co Uncharted ale zawsze coś: http://www.arkhaminfo.com/arkham-asylum/wyroznienia/
Natomiast w tym roku to Batman: Arkham City będzie dominował nad Uncharted 3 zdobywając znacznie więcej nagród, już na E3 w tym roku najwięcej wyróżnień zdobyła jaka gra? Nowy Batman. Nowy Uncharted mu do pięt nie dorasta.
Pozdrawiam.

09.07.2011 16:25
odpowiedz
Sektor91
11
Chorąży

@JaRuTo

Wejdź sobie w ten link http://en.wikipedia.org/wiki/Uncharted_2:_Among_Thieves i zobacz Awards. Przykro mi ale Batman wygląda biednie ze swoimi nagrodami porównując to do Uncharted 2.

studio Naughty Dog poinformowało że w tym tygodniu testowało bete więcej niż 1 milion użytkowników i liczba ta ciągle rośnie.Najwidoczniej ludziom podpasywał multiplayer w nowym Uncharted.

09.07.2011 17:43
odpowiedz
Krru
1
Junior

Ten multiplayer jest ewidentnie dodany na siłę do singla... takie jest przynajmniej moje zdanie ;)

09.07.2011 20:18
Mepha
odpowiedz
Mepha
71
Mhroczny Pogromca

Fajne Gramy, mi się multi podoba.

09.07.2011 21:37
odpowiedz
mleczak441
1
Junior

@ednex

Buddy system, kickback system, sety skarbów.

10.07.2011 02:25
piokos
😱
odpowiedz
piokos
96
27 do 1
Image

Dlaczego to się nazywa "HD"!!!???

10.07.2011 15:48
eske
👍
odpowiedz
eske
20
Pretorianin

@piokos - High Definicion ;).
Szczerze, to ja również myślę, że multi to słaby punkt Uncharted 3, nie jest złe, ale też nie szczególnie ciągnie do grania. Jak to powiedział Krzysiek podczas grania w Uncharted 3 na E3: "To jest fajny multiplayer w którego się nie gra". No w każdym razie powiedział coś w tym stylu i ja się tych słów trzymam ;).

10.07.2011 16:01
😡
odpowiedz
BeArX
11
Legionista

nie no lord ty to jestes jednak popierdolony nie wiedziałes wogóle o co chodzi grając, nie ograniałeś tego i masz czelność wogóle to krytykować ŻAL!!!

10.07.2011 18:28
😊
odpowiedz
chrzanekTNT
38
Generał

to że rozgrywka jest sztuczna to sie zgodze ,świat wydaje sie jak zwykła makieta, choć podoba mi sie animacja wykończenia z bliska kiedy to z rozpędu można wykończyć przeciwnika ,niezawsze wychodzi ale kiedy wyjdzie to efekt jest ciekawy .

10.07.2011 20:20
Loki136
odpowiedz
Loki136
10
Konsul

Bety nie ocenie bo nie mam PS 3 ale wygląda fajnie ale rozgrywka wydaje się tak jak mówił Krzysiek sztuczna konflikt między poszukiwaczami skarbów a piratami coś tu nie pasuje.

10.07.2011 20:24
dlaczego ja
odpowiedz
dlaczego ja
28
Konsul

a proszę Krzyska żeby mi powiedział czy był by bardziej zadowolony jak by nie było żadnego trybu multi skoro tak bardzo nie pasuje on do fabuły gry??

11.07.2011 18:05
odpowiedz
kakarotto3696
38
Generał

Nie zemną te numery Klos

11.07.2011 22:56
odpowiedz
ChybaTy
11
Legionista

Najbardziej w Uncharted mp denerwuje mnie wyszukiwanie graczy i ilość wystrzelonych pocisków na jednego gracza. Ale po za tym to fajniej jest niż w 2 :D

12.07.2011 13:12
👍
odpowiedz
zanonimizowany561144
53
Generał

Strasznie mało rzeczy odblokowałeś. Podbij level do 25 i wtedy nakręć filmik:)

Ale tak na serio to dla mnie najlepsze multi nie tylko na ps3. COD niech się schowa. Zresztą wolę TPS niż FPS.

14.07.2011 17:58
odpowiedz
^kerm1t
44
Pretorianin

Odnośnie tego tematu powiem tyle, że: nie lubie ludzi którzy nie potrafią myśleć samodzielnie i mieć własnego, innego zdania.
pozdro

14.07.2011 23:32
Nolifer
odpowiedz
Nolifer
126
The Highest

Zagrałbym sobie , ale za bardzo nie mam jak a szkoda , nawet mi się podoba .

16.07.2011 16:35
Harry M
odpowiedz
Harry M
141
Master czaszka

Nie jest źle.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze

więcej

Popularne na tvgry.pl

Najdziwniejsza wojna w historii GTA
10:31
35214420

Najdziwniejsza wojna w historii GTA

553 232 wyświetlenia 18 maja 2020

Najmniejsza gra, w której gracze spędzili setki godzin
10:30
24942249

Najmniejsza gra, w której gracze spędzili setki godzin

6 169 wyświetleń 25 maja 2020

Po co gracz sam się zabija
14:08
21924251

Po co gracz sam się zabija

342 267 wyświetleń 18 maja 2020

Kara, którą dostał każdy gracz
17:09
21072340

Kara, którą dostał każdy gracz

292 210 wyświetleń 18 maja 2020