tvgry.pl Najnowsze Tematy Zwiastuny gier Zwiastuny filmów Współpraca
Standard
Brak Premium HD

Przegląd Tygodnia - kontroler wybuchu

36 171 wyświetleń 25 listopada 2010

Xbox Live w Polsce, Kinect, Black Ops

Dzisiaj recenzujemy nowy kontroler ruchu od Microsoftu, przenosimy konto na polski Xbox Live oraz opowiadamy o kampanii dla pojedynczego gracza w Call of Duty: Black Ops. Na deser - konkurs. Zapraszamy!

Komentarze Czytelników (698)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
16.11.2010 14:03
odpowiedz
amadi1999
9
Chorąży

kinect jest lepszy od badziewnego ps move

16.11.2010 16:17
odpowiedz
m9ciek
1
Junior

Ja na Kinecta proponował bym grę taką jak Mirrors Edge. Można by tam było naśladować ruchy postaci typu podskoki itp. Ja lubię tą grę, ale dla mnie dawała by ona więcej frajdy gdyby była na Kinecta.

16.11.2010 17:19
😃
odpowiedz
Rewinger
5
Junior

Sądzę, że najlepszym pomysłem dal Kinecta, byłoby przełamanie famy każualowych minigierek. Chodzi mi o urzeczywistnienie chłopięcych marzeń - centrum akcji, tylko ja, mój karabin i kupa zabitych zombie. Myślę o FPSie z porządnym scenariuszem. Wiem, że kwestia cyngla mogła by być trudna, ale zastosowanie np jaskrawej nakładki na palec mogłoby to rozwiązać. Czujecie, o co mi chodzi Scenariusz pokroju Half-Life i rozgrywka typu FPS.

16.11.2010 17:23
😊
odpowiedz
noniLSVC
1
Junior

Na kinecta proponuje grę w stylu Alan Wake albo Heavy Rain :D właśnie w tych grach są mini gierki typu walka z przeciwnikiem gdzie musimy naciskac różne kombinacje guzików, a w kinekcie można by się było poruszać po pomieszczeniu i imitować w domu jakieś ciosy albo starać się bronić w jakikolwiek sposób :D

16.11.2010 18:00
odpowiedz
mikolajxius
6
Chorąży

NA KONKURS!!!

Chciałbym dodać do mojej wypowiedzi cytuje:

"Moim zdanie można byłoby pomyśleć o już bardziej zaawansowanych grach takie jakimi gramy na co dzień. Myślę,że Kinect'a można by było zastosować w grze Star Wars gdzie mielibyśmy miecz i ruszając ręką sterowalibyśmy nim,poza tym można byłoby walczyć mocą jak to w Star Wars bywa - podnosić różne przedmioty i np. rzucać nimi w przeciwników."

że Kinect'a warto byłoby zastosować w kontynuacjach lub stworzyć nowe mini-gierki. Xbox mógłby szczególnie kontynuować KinectSport dodając m.in. :

Squash - gra mająca podobny system który jest w rozgrywkach ping-pongu tylko oparty na innych zasadach oczywiście ;)

Futboll Amerykański/Rugby (to już od Microsoftu zależy) - można tu zastosować podobny system jak w piłce nożnej tylko,że rzucamy a kiedy chcemy blokować przejście dajemy ręce przed siebie

Golf - golf jak golf uderzamy w piłeczkę aby trafić do dołka :D

Koszykówka - biegamy,rzucamy itd.

Baseball - może mieć bardzo dobre powodzenie w Ameryce i pomóc w promowaniu baseball'u na świecie. Może być ciekawą grą i mielibyśmy do wyboru 2 funkcje: rzucający i ten który odbija :P

Oprócz tego zrobić serię nowych mini-gierek w których byśmy wykonywali różne zawody:

Taksówkarz
Lekarz - chirurg
Masażysta
Piekarz

Poza tym jeśli Kinect chce przegonić Move'a to musi popracować nad większymi produkcjami - w tym grafika,fabuła i najważniejsze poprawić jakość wykrywania ruchu
Dlatego też chciałbym wrócić do mojej poprzedniej wypowiedzi gdzie napisałem,że odpowiednią grą byłaby gra "Star Wars" ponieważ w tym świecie dochodzi do rzeczy które Kinect może wykorzystać bardzo dobrze: podnoszenie przedmiotów lub przeciwników własnymi rękoma i używać ich w różnych celach m.in. rzucanie. Oprócz tego mielibyśmy miecz świetlny ;)

Drogą grą która by pasowała do Kinect'a to rozbudowana wersja gier sportowych. Kinect na razie preferuje nam mini-gierki i w mojej wypowiedzi już o tym pisałem --> kontynuacja ich.

Ale teraz mówię o rozbudowanej wersji tego jednej z nich czyli np. piłka nożna --> FiFA czy PES. Polegałoby to na tym samym co już nam Xbox zaprezentował tylko,że mielibyśmy możliwość grać w ligach,pucharach itp.

Gra piłkarzy polegałaby na tym samym mechanizmie,a jeśli chcemy zrobić wślizg to wystawiamy nogę lekko do przodu i jest ;)!

Tylko bramkarz działałby nieco inaczej aby obronić karnego wystarczyłoby wyciągnąć rękę w danym kierunku.
Teraz w innej sytuacji gdzie bramkarz jest sam na sam i żeby "wyjść do piłki" wystarczyłoby lekko kucnąć i bramkarz automatycznie sam wychodził.
I ostatnia sytuacja kiedy chcemy żeby nasz bramkarz złapał piłkę gdy ktoś wrzuca w pole to dajemy ręce do góry i nasz bramkarz łapie.

16.11.2010 19:24
odpowiedz
jackstrow18
16
Chorąży

Mozna by kazda gre przeniesc na kinecta Ja mam dwa nowe pomysly.

16.11.2010 19:34
odpowiedz
jackstrow18
16
Chorąży

Microsoft moze zrobic idealnie kakurecyjna gre o nazwie PLAY MTATION, a wiec uzywali bysmy w niej zeczy nacodzien dostepnych typu pila motorowa, mlotek, wiadro wody, pistolet, nie wiem, packa na muchy, cegly, widelce, noze, i robili totalna rozwalke na 4 roznych wersjach konsol firmy PONY. Taki monster garage biezesz co chcesz przyczepiasz tniesz maly majsterkowicz, McGiver. A wszystko obslugiwalby KINECT. Prawdziwa gra dla Billa G.

16.11.2010 19:41
odpowiedz
jackstrow18
16
Chorąży

Kinect Kontroler Ruchu czyli ze co? Ze katroluje ruch taka gra ustawiamy sobie timer na godz, dwie, najedzamy reka na wielki czerwony guzik na ekranie, wlancza sie gra i katroluje nasze ruchy WoW.
Dwa tryby gry, dla grubasow i cieniasow
Stoje w miejscu 2 godz albo skacze jak malpa na jednej nodze i wydaje dziwne odglosy.
Super gra dla wszystkich.

16.11.2010 20:18
odpowiedz
zielu bmx
5
Legionista

Według mnie mugł być symelator farmy na kinekta. Gracz siedział by na byle jakim fotelu i kierował.

16.11.2010 20:48
odpowiedz
kamil967
1
Junior

Witam, według mnie najlepszą grą na kinect byłby Kapitan Pazur który był na pc bardzo fajnie by się walczyło i Star Wars

16.11.2010 23:04
👍
odpowiedz
zziopp
10
Legionista
Image

Bardzo ciekawą grą na kinecta była by kariera gladiatora w Rzymskim Koloseum. Zaczynało by się jako zwykły niewolnik wyrzucony na arene z mieczem i walka o przetrwanie, im wiecej walk sie przeżyje tym dostanie sie lebsze uzbrojenie ale i trudniejszych wrogów do pokonania. Sterowanie za pomocą kinecta jest proste, machanie mieczem i tarczą, włucznią lub trójzębem i innymi broniami tamtych czasów. Jeśli chodzi o poruszanie sie po polu walki to na kinecie niema dobrego rozwiązania :\ może to być gest nogami w jakąś stronę.

17.11.2010 11:39
😊
odpowiedz
ModelSnakeSolid
1
Junior

Na Kinect przydała by się strategia z elementami ruchu. Wykonywane gesty pomagały by w zarządzaniu wojskami, rzucaniu zaklęć, budowlą infrastruktury imperium, poruszaniu się po interfejsie, przenosząc poddanych rękami i dyrygować gestami, itp. + oczywiście jakieś mini gry, np. dawały by moc magiczną która mogą przeważyć szalę bitw.
Mogła by wykorzystywać funkcje głosowe – niczym młody bóg wydawać rozkazy i rządzić pospólstwem :). Taki Dungeon Keeper Kinect. Strażnik Lochów rozbudowujący mroczne labirynty, zastawiając pułapki i wysyłając monstra, które przeszkodzić mają grupkom poszukiwaczy przygód oraz rogatej konkurencji.
Coś co pozwalało by się wyżyć w niecodzienny sposób siedząc wygodnie na fotelu. Zaśmiać się szyderczo niczym Pan podziemi. To mogło by się udać :).

17.11.2010 12:28
odpowiedz
Matii fpss
28
Chorąży

Ciekawą grą niewątpliwie byłoby CALL OF DUTY BLACK OPS na kinecta (oczywiście uproszczone), musielibyśmy przed telewizorem biegać, rzucać granaty, a do każdej gry dołączanyby był pistolet. Kinect rozpoznawałby nasze ruchy i jak np. byśmy przyłożyli oko do broni to byśmy użyli zbliżenia. Multiplayer by był osobny dla graczy z padami/myszką a dla Kinectowców. Gra by to rozpoznawała. Na pewno akcja nie byłaby tak dynamiczna, ale uwierzcie że byłaby w tym kupa śmiechu, skacząc albo klęcząc przed Tv. Pamiętajmy że kinect obłsuguje 2 osoby więc skoro w Black opsa można grać Na Split Screenie, tam również by tej opcji nie zabrakło. Myśle, że gra uzyskałaby dużo popularność i mimo iż kosztowała by więc (bo trzeba dokupić broń) to wiele ludzi by się na niązdecydowało

17.11.2010 13:38
odpowiedz
wapiczapi
54
Konsul

Moim zdaniem dobra grą na Kinekta byłoby Mirror's Edge, oczywiście w dużym stopniu uproszczone. Na pewno byłby to trudny projekt do zrealizowania, ale opłacalny

17.11.2010 17:36
odpowiedz
koszulka25783
1
Junior

Na kinecta proponował bym między innymi: Tom Clansy's HAWKS.W takiej grze można by przez chwilę poczuć się jak w prawdziwym myśliwcu.Proponowałbym również gry sportowe takie jak PES 2011 (najbardziej pod "zostań legendą" i NBA 2k11(najbardziej pod tryb "my player") możnaby poczuć się jak gwiazda. Mam też coś z serii "Mission Impossible" czyli- DMC 4

17.11.2010 17:42
odpowiedz
koszulka25783
1
Junior

Na kinekta proponowałbym między innymi Tom Clansy's HAWKS. Można się wtedy poczuć jak w prawdziwym myśliwcu. Z serii gry sportowe byłoby to NBA 2k11(zwłaszcza pod tryb my player) i PES 2011(become a legend). Wymyśliłem również coś ala "mission imposible" byłoby to DMC4

17.11.2010 19:05
odpowiedz
olo666
1
Junior

A ja chciałbym zobaczyć ponga sterowanie podskokami i przysiadami. Sterowanie w Just Cause 2 było skomplikowane to może kinect je uprości(gwarantowany poziom ''extra hard'' chyba że jesteś kaskaderem).

17.11.2010 20:06
odpowiedz
san diego
22
Legionista

6 min top gear hehe

18.11.2010 00:34
👍
odpowiedz
callofduty
23
Chorąży

według mnie najlepsze gry na kinecta były by to assassin's creed brotherhood i gdyby była to zośka wiecie taka mała piłeczka wypełniona piaskiem lub żwirkiem ta zośka to niezły pomysł udało by się microsoft'owi ;)

18.11.2010 14:06
odpowiedz
Bastian_TM
12
Legionista

Moim zdaniem każda gra się nadaje do użycia kinekta ale nie jako kontrolera głównego , raczej dodatku do pada!!!! Np w samochodówkach grajac z kamery "z głowy kierowcy" kamerka mogła by odczytywać nasz ruch i przenosić go na telewizor , głównym kontrolerem pozostał by pad ew. kierownica , kar samo w grach fpp przeładowywanie broni czy wychylanie się zza rogu mógł by obsługiwać kinekt,

18.11.2010 19:32
👍
odpowiedz
Marines123PL
3
Legionista

Jak dla mnie na konecka star wars machanie mieczem moce itp. To by była rewelka .Albo w Battlefield Bad Company masz replikę snajpery na chacie i celujesz w telewizor i strzelasz realizmy .....TAK coś by było fajne (: Albo strategia wielkie polew walki i ty decyduje gdzie twoje wojska ruszają...Robiąc gestami . Głosem by można z nimi żartować i chwalić za sukcesy (:..Albo jakieś gry taneczne i imprezowe .....I jeszcze maże o dobre bijatyce na kinekta (:

18.11.2010 19:38
odpowiedz
domal1992
1
Junior

"KILL BILL"!!! i wszystko jasne xD

18.11.2010 20:37
odpowiedz
Paawcio
1
Junior

Moim zdaniem bardzo fajnie sprawiłaby się gra w stylu szkoły ninja. Myślę że dawałaby dużo radości i zabawy z rozgrywki.

18.11.2010 23:28
odpowiedz
mikeros
6
Junior

Kinect

Większość postów to nierealne marzenia, które nie są w stanie się spełnić. Niestety nie. Nie na tej technologii , nie w najbliższych latach. Rozumiem wasze liczne posty o Call of Duty. Przecież chyba każdemu z nas kiedyś się zdarzyło, wyobrazić sobie że w ręku trzymamy pistolet i strzelamy do wyobrażonych przeciwników symulując odrzut pistoletu, prawda?
Przeanalizuje teraz kilka propozycji, opisując niemożliwość ich zrealizowania na kinect.

Cóż, myślę że twórcy analizowali swoją technologię i wiele razy sprawdzali czy są w stanie zrobić grą bardziej skomplikowaną, a nie tylko minigierki. Pewnie doszli do wniosku że jest to niewykonalne lub nawet po stworzeniu , gra w takie coś irytująca i niewygodna, a nie epicka, wyciągająca itd.

To jedziemy po kolei z tymi grami.
Black Ops czy inne CoDy – Przy tak dynamicznej rozgrywce, mnogości przeciwników, różnych ruchów i zachowań bohatera, jak by to miało wyglądać w praktyce? Celowanie rękoma nieprecyzyjne i niedokładne. Strzelanie – hmm spotkałem się z opinią aby zacisnąć pięść. Kinect nie jest w stanie odczytać tak dobrze naszym ruchów palców, z racji tego że są to małe elementy naszego ciała.

Assasin Creed – pomysł super i pewnie bym w coś takiego zagrał ale , wpinanie – odpada bo jak, chociaż spodobał mi się sposób – biegniemy do ściany i skaczemy, hehe ; skakanie- będziecie skakać do siana z dachu waszego domu? Heh. Wszystko aby działało musiało by być tak oskryptowane że aż nie dające żadnej frajdy

Różnego rodzaju bijatyki – niby fajnie i mogło by się nadawać ale po gramy z Fighters Uncaged, chyba zmienia się nasze zdanie. A pozatym coś takiego jest w Kinect Sports, choć można by zrobić to bardziej hardorowe.

To teraz moja propozycja:

Dwa ognie – może w szkole na WF graliście, obijamy kule ognia do naszego przeciwnika, całym ciałem , tak jak to działa w np. KInectimals więc nie ma tu się co zagłębiać . Uniki robimy odchylając się na boki, i chodząc w rożne strony. Ważnym elementem było by to że ginelibyśmy od razu po jednym uderzeniu.– wymagałoby to dużej sprawności od graczy z Xbox Live aby być dobrym. Kule musiały by lecieć dość szybko a cała otoczka w dość mrocznym klimacie dla starszych graczy , a dla młodszych w takim dziecinnym z uśmiechającymi się avarami z xboxa.

Pozatym można też zamiast kuli dać naboje z broni maszynowych. Pamiętacie scenke z Matrixa i efektowny unik Neo? Właśnie takie coś mam na myśli. Dużo jest opcji kombinowania czym i kim rzucamy. Mogły by być to po prostu jakieś abstrakcyjne przedmioty.

Dziękuje za przeczytanie i życzę przyjemnego czytania pod 600 komentarzy.

Mikeros

21.11.2010 11:07
👍
odpowiedz
pawciosides
18
Pretorianin

Przegląd świetny!!! Lubie piątki:0

21.11.2010 15:07
gameboywik
👍
odpowiedz
gameboywik
99
Generał

Ja bym chciał zobaczyć Fight Night 4 na kinecta ;]

21.11.2010 15:40
odpowiedz
mik18
85
Generał

Ja chciał zobaczyć Fifę.
Dlaczego żeby był10 komputeru i jeden gracz.

21.01.2011 17:20
qqqqqq
odpowiedz
qqqqqq
4
Generał

Przegląd taki sobie, jak zawsze...

30.03.2011 20:07
odpowiedz
andrzej1
30
Senator

Black Ops Miażdży!!!! :D

30.03.2011 20:12
odpowiedz
andrzej1
30
Senator

Black Ops Miażdży!!!! :D

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze

więcej

Popularne na tvgry.pl

Survival, w którym musisz przejechać 5000 kilometrów
14:15
30257327

Survival, w którym musisz przejechać 5000 kilometrów

603 287 wyświetleń 29 czerwca 2020

4 godziny z Cyberpunkiem 2077! Pierwsze wrażenia
22:22
295011197

4 godziny z Cyberpunkiem 2077! Pierwsze wrażenia

1 779 wyświetleń 6 lipca 2020

Czy Simy przeżyją, gdy zostawisz je bez kontroli
29:16
28861458

Czy Simy przeżyją, gdy zostawisz je bez kontroli

219 wyświetleń 6 lipca 2020

Rzecz, której nie udźwignie najlepszy komputer
10:59
21570392

Rzecz, której nie udźwignie najlepszy komputer

82 wyświetlenia 6 lipca 2020